-
Szülésre felkészítő tanfolyamot indul
Már lehet jelentkezni a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szülésre felkészítő tanfolyamának harmadik turnusára. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.03.17. -
NépmesePont márciusban
Márciusban is folytatódnak a Gárdonyi Géza Művelődési Ház NépmesePontjának alkalmai. Az óvodás és általános iskolás korosztálynak szóló programon mindig az adott hónaphoz illő tematikával várják a gyermekeket.
2026.03.17. -
Kezdődnek az óvodai nyílt napok
A Rákóczi Utcai Óvoda nyílt napjával március 18-án, szerdán megkezdődnek a városi fenntartású óvodák nyílt napjai. A beiratkozásra pedig április 27-29. között lesz lehetőség. Az óvodavezetők és az óvónénik szeretettel várjak az ismerkedési alkalmakra a gyermekeket és szüleiket.
2026.03.16. -
Talpra magyar flashmob
A március 15-i hétvégén érdemes volt nyitott szemmel járni a városban, a Vörösmarty Színház több helyszínen ünnepi flashmobra készült. Vasárnap az Alba Plazánál, a Vörösmarty Színháznál, és a Városház téren is tartottak villámcsődületet.
2026.03.15.
"Ahol szeretet van, ott harag nincs" - véget ért a Vízivárosi Advent
"A társas együttlét alapja a szeretet, ahol szeretet van, ott harag nincs, ott nem lehet gyűlölet. Nincs olyan ember, akinek a lelkében ne lenne vágy, hogy szeretete adjon, vagy szeretetet kapjon, de azt csak tiszta és békés lélekkel lehet. Erről szól az advent, hogy próbáljunk megbocsájtani, próbáljunk bocsánatot kérni, hogy a betlehemi csillag fénye békét árasszon karácsonykor." - a térség önkormányzati képviselője, a karácsonyváró közösségi rendezvény megálmodója Dr. Horváth Miklósné ezekkel a gondolatokkal köszöntötte a térségben élő családokat és kívánt mindenkinek meghitt, áldott ünnepet.
Dr. Horváth Miklósné emlékeztetett, azok az óvodások, akik tizenhárom évvel ezelőtt, az első Vízivárosi Adventen színpadra léptek, ma már fiatal felnőttek.
Dr. Cser-Palkovics András ünnepi beszédében köszönetett mondott azért, hogy közösségi programokon nemcsak a belvárosban, hanem Vízivárosban is részt vehetnek a székesfehérváriak. Ezek az alkalmak arra valók, hogy a gyerekek segítségével, akik őszinte várakozással tekintenek a karácsonyra, ünnepi hangulatot árasszanak. "A harmadik gyertyát gyújtjuk meg az adventi koszorún, ami az öröm jelképe, engedjuük át magunkba az érzést, ha a gyerekek őszintén várakoznak, akkor várakozzunk mi is őszintén és szeretetteljesen. Ha ezt átvesszük a gyerektől, akkor ez a néhány nap nem lesz rohanós, és megélhetjük ennek az időszaknak a szépségét és úgy érkezünk meg karácsonyhoz, hogy egy kicsit szívvel és lélekkel is készen állunk annak a születésére, aki a születésével a szeretetet üzenetét hozta el nekünk."
Berze János református lelkész advent harmadik vasárnapján arra hívta fel a figyelmet, hogy érdemes átgondolni kiket bántottunk meg az év során és bocsánatot kell kérnünk tőlük. "Ha tudnunk bocsánatot kérni, akkor fogadjuk el, ha más bocsánatot kér. Hogy ne csak a magunk kinézetét, vagy a szép fenyőfát, udvarainkat, hanem a lelkünket is tudjuk ünneplőbe öltöztetni."