-
Székesfehérvár, koronázó város
Az Országalma, a Bory-vár, az egykori koronázótemplom, a Szent Korona, de Kati néni derűt árasztó szobra is látható azokon a kedves alkotásokon, amelyeket a Maroshegyi Óvoda pályázatára küldtek be az óvodások, illetve a családok. A díjátadót szerdán tartották az óvodában.
2026.04.22. -
Egy nap Haydnnal
Haydn műveivel zárul a PartiTúra ifjúsági hangversenysorozat idei évada. Április 27-én, hétfőn egy, április 29-én, szerdán három időpontban hallhatók az Esterházy-család szolgálatában álló udvari zeneszerző „Napszak” szimfóniái az Alba Regia Szimfonikus Zenekar előadásában. A karmester Dénes-Worowski Marcell lesz.
2026.04.22. -
Bányavirág a színházban
Fojtogató reménytelenség, pálinkagőz és a székely humor találkozik a székesfehérvári Vörösmarty Színház legújabb bemutatóján. Székely Csaba többszörös díjnyertes drámája, a Bányavirág egy elszigetelt bányászfalu mindennapjait hozza el a fehérvári közönségnek.
2026.04.23. -
Schumann Salon
A horvát-magyar kapcsolat ápolása volt a célja annak a Schumann Salon elnevezésű irodalmi estnek, amelyet a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban szerveztek meg. A program során a zenei produkciók mellett verseket és prózákat is hallhatott a közönség.
2026.04.23.
Adventi napot szervez a Székesfehérvári Diáktanács
A Diáktanács második alkalommal szervezi meg az adventi napot. A „Mit hoz a Mikulás?” elnevezésű egész napos eseményre december 6-án, szombaton kerül sor Székesfehérváron. A hagyományokat folytatva idén is meghirdetik a jótékonysági adománygyűjtést a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ javára.
2014.12.03. 16:48 |
Egyedülálló, egész napos programot szervez december 6-án, szombaton a Székesfehérvári Diáktanács. A város általános és középiskolásainak szóló esemény keretében a kézműves foglalkozások és a nyolc helyszínen zajló izgalmas kalandtúra mellett jótékonysági akciót is szerveznek a Diáktanács tagjai.
A Székesfehérvári Diáktanács második alkalommal szervezi meg az adventi napot. A „Mit hoz a Mikulás?” elnevezésű egész napos eseményre december 6-án, szombaton kerül sor Székesfehérváron. A hagyományokat folytatva idén is meghirdetik a jótékonysági adománygyűjtést a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ javára.

Az adventi napról sajtótájékoztató keretében adott részletes tájékoztatást Mészáros Attila alpolgármester, Varga-Márfy Milán, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke és Dominik Boglárka alelnök.
„A Diáktanács tagjai ismét egy egész napos programmal készülnek az adventi időszakban. Nagyon örülök annak, hogy fontosnak érezték a két évvel ezelőtt elkezdett jótékonysági akció folytatását. Ezzel is felhívják a kortársaik figyelmét arra, mi a közelgő ünnep igazi lényege.” – mondta el a programot beharangozó sajtótájékoztatón Mészáros Attila. Székesfehérvár alpolgármestere hozzátette: „Nagy feladatot jelentett a fiatalok számára az Országos Diákparlament, de most a feladatok lezárásával ismét visszatérhetünk a helyi közösség építéséhez. Bízom benne, hogy a szombati tartalmas programon nagyon sokan vesznek részt, ismét megmozdul a fehérvári ifjúság.”

Varga-Márfy Milán, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke elmondta, hogy sok programelemet megtartottak a tavalyiak közül, és néhány újdonság, valamint meglepetés is várja szombaton a Belvárosba érkező kicsiket és nagyokat az egyedülálló adventi napon.
A részletes programról szólva Dominik Boglárka alelnök elmondta, a Diáktanács egyik célja a városi diákság összekovácsolása, így megpróbáltak minden korosztály számára megfelelő programot összeállítani a nap során. Az általános iskolás korosztály betekinthet a Mikulás-gyárba, azaz megleshetik Mikulás szorgos kis manóit, amint csomagolják a jó gyerekek ajándékait. A Hiemer-házban az ügyesebbek kézműveskedhetnek, míg a délelőtti járkálásban elfáradtak egy forró tea mellett mesét hallgathatnak kortársaik előadásában. Azon sem lepődhet meg senki, ha időnként maga a Mikulás is bekukkant, hiszen ellenőriznie kell, manósegédjei milyen munkát végeznek, jól viselkednek-e.
A Belvárosban szombaton 15.00 órától kezdődik a „Mikulás-napi 8 kaland túra”, ahol különleges élményekkel gazdagodhatnak a fiatalok. A kaland során nem sárkányokkal és óriásokkal kell megvívni, hanem talpraesetten, bátran furfangos feladatokat kell megoldani nyolc helyszínen. A nap végén, kb. 17.30 órától még egy különleges meglepetéssel kedveskednek a fehérváriaknak a Fő utcán.
A Diáktanács tagjai a játék mellett jótékonysági adománygyűjtő akcióra indulnak a Belvárosban, ahol idén is az általuk készített mézeskalácsokat cserélik be különféle ajándékokra. Az adományokat még karácsony előtt eljuttatják a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ székesfehérvári gyermekotthonában élőknek.