-
Legyél Te is albás!
Meghirdette a 2026/2027-es tanévre szóló felvételit az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola. Az Alba Regia Táncegyüttes utánpótláscsoportjaiba a 6. életévüket betöltött gyerekeket várnak, akik szeretnek táncolni és egy jó társasághoz, csoporthoz tartozni. A jelentkezés folyamatos.
2026.07.02. -
Nyáresti swing
A legjobb swing zenék csendülnek fel július 3-án, pénteken a Mercure Székesfehérvár Magyar Király előtt, ahová minden táncolni, beszélgetni vágyót várnak a szervezők.
2026.07.02. -
A miniszter félrelép
A Vörösmarty Színház is bemutatja Ray Cooney: A miniszter félrelép vígjátékát. A kultikus darab Mohácsi János rendezésében kerül színre.
2026.07.02. -
Megjelent a Vár folyóirat
Megjelent a Vörösmarty Társaság Vár folyóirata. A lapszámban Jávor Ottó ás Mohácsi Károly munkásságára emlékeznek a szerzők.
2026.07.02.
A Vörösmarty Színház színésznője vehette át a Prima Primissima Díjat
A Prima Primissima Díj olyan megbecsültségnek örvend, olyan értéket képvisel, hogy már a jelöltté válás is nagy elismerést jelent, a díjazottak pedig büszkén viselik a kitüntetést.
Idén 17 éves a Prima Primissima Díj. A hagyományhoz hasonlóan a jelöltek listáján a magyar tudomány, művészet, kultúra és sport példaértékű teljesítményt nyújtó képviselői szerepeltek. Színház- és filmművészet kategóriában Tóth Ildikót, zeneművészet kategóriában pedig Dés Lászlót ismerték el.
2019. évi jelöltek színház- és filmművészet kategóriában Ascher Tamás, színházi rendező, Szarvas József, színművész és Tóth Ildikó, színművész voltak.
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is 30 díjazottat választottak. A magas erkölcsi elismerés mellett összesen 250 millió forintos támogatásban is részesülnek a saját szakterületükön kiválót alkotó honfitársaink.
Tóth Ildikó 1990-ben diplomázott a Színművészeti Főiskolán, Szinetár Miklós osztályában. Pályáját a Radnótiban kezdte, majd Székely Gáborral tartott az Új Színházba. Játszott a szombathelyi Weöres Sándor Színházban, a Thália Színházban, valamint a tatabányai Jászai Mari Színházban is. A Jászai Mari-díjas érdemes művész 2015 óta a székesfehérvári színház tagja.
Tóth Ildikót a finom lelki rezdülések színésznőjének tartják.
Számára a „színházcsinálás” a legelevenebb művészeti ág, amely a leginkább élő módon tudja értelmezni azt a világot, amelyben élünk. Több, mint 20 filmben szerepelt, többek között láthattuk a Rokonok, Jadviga párnája, Felhő a Gangesz felett és az Aurora Borealis c. alkotásokban.