Szombaton este kilenctől Kartonpapa a Fehérvár Televízióban

A Vörösmarty Színházban játszott klasszikus és modern szerzők műveit láthatja a fehérvári közönség annak az új sorozatnak köszönhetően, amelyet a teátrum és a Fehérvár Televízió közösen indít el.
2020.04.24. 20:03 |
Szombaton este kilenctől Kartonpapa  a Fehérvár Televízióban

Április 25-től, szombattól a televíziónézők tíz estén át élvezhetik és élhetik át újra az elmúlt évadok jobbnál jobb előadásait otthonaik „bársonyszékében” ülve.

Neves rendezők sora dolgozik és dolgozott Székesfehérváron a Vörösmarty Színházban. Élvezetes, olykor meglepő, sokszor lélekemelő előadások sora követte egymást évadról évadra. A 2019/2020-as színházi évet azonban hirtelen szakította félbe egy hívatlan „vendégrendező”: a koronavírus. A fehérvári közönséget és a színházat elzárta egymástól, megfosztva mindenkit az új bemutatókat megelőző várakozás izgalmától, az előadás élményétől és a színészi munkát dicsérő tapstól.

A tény az, hogy színházba járni jó. A koronavírus-járvány okozta helyzetben azonban ez lehetetlen. Ám a Fehérvár Televízió és a teátrum összefogásának köszönhetően e hétvégétől már otthon is élvezhetjük színészeink játékát. Április 25-től, szombattól kezdi el sugározni a városi televízió a Vörösmarty Színház előadásairól készült felvételeit, kezdve a saját produkcióban készült Kartonpapával.

A tíz előadásból álló sorozat válogatása során arra törekedtek, hogy mindenki találjon magának kedvére valót. Szombaton 21 órakor kezdődik Tasnádi István: Kartonpapa című drámája, majd vasárnap szintén 21 órától látható a 2014-ben, Móricz Zsigmond műve alapján született Pillangó. Április 28-án, kedden 20.15 órakor a Sobor Antal kisregényéből készült Perelj, Uram! című darabot tekinthetik meg. Április utolsó napján Moliere: A fösvény című drámáját vetítik 20.15 órától.

Május 2-án, szombaton 20.15 órakor Háy János művével, a négy évvel ezelőtt bemutatott A Herner Ferike faterja groteszk komédiával folytatódik a sor. Május 3-án, vasárnap 19.30 órakor kezdődik Az ember tragédiája. Május 5-én, kedden 20 órától a Bulgakov ihlette álomvilágot élheti újra a közönség A Mester és Margarita előadásban. Csehov Három nővér drámáját május 7-én, csütörtökön 20 órától, a Szabó Magda könyve alapján készült Régimódi történet-et május 9-én, szombaton 19.30 órától láthatják az érdeklődők. A tízrészes sorozat Shakespeare Lear király drámájával zárul május 10-én, 19.30 órától.

Kultúra

  1. XIV. Mezőföld virágai szólótáncverseny

    Rangos országos megmérettetéseknek ad otthont az Alba Regia Táncegyesület szervezésében Székesfehérváron a Malom utcai Táncház. 2026. március 28-án, szombaton az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület szakmai támogatásával a XIV. Mezőföld virágai szólótáncversenyt, március 29-én, vasárnap pedig a Gyermek Néptáncosok XVII. Országos Szólótánc Fesztivál Közép-Dunántúl régió válogatóját rendezik meg.

    2026.01.29.
  2. Lángképződés Vörösmartyval

    Január 30-án, pénteken 18 órakor Sudár Annamária előadóművész Lángképződés című, vetített képekkel – köztük ritkán látható dokumentumokkal – kísért Vörösmarty-estjére invitálnak szeretettel minden érdeklődőt a Vörösmarty Társaság Kossuth utcai klubházába. A programot Sebők Melinda irodalomtörténész, a Társaság elnöke nyitja meg.

    2026.01.28.
  3. Olvasókör a könyvtárban

    Az olvasás népszerűsítése és a közösségépítés a célja egyebek mellett a Vörösmarty Mihály Könyvtárban két havonta megvalósuló Olvasókörének. Az olvasás kedvelőit kedden délután várták az intézmény felnőtt kölcsönző részlegére.

    2026.01.28.
  4. A művészet mindenkié

    Lásd gyöngyökben a világot! címmel nyílt iparművészeti kiállítás a Vörösmarty Mihály Könyvtár Pedagógiai részlegén. A magyar kultúra napja alkalmából rendezett tárlat az első állomása egy háromrészes, új sorozatnak, amely két hónapon át lesz látogatható.

    2026.01.28.