A végjátékig versenyben volt az Alba, de kikapott a Tiszaligetben

A mindig nagy rangadónak számító Szolnok-Alba kosármeccs ezúttal is szoros csatát hozott. A fehérváriak a bonni utazás után is jól bírták a tempót, szünetben még vezettek, és a meccs vége előtt két perccel is csak kétpontos hátrnyban voltak. A hajrában aztán az Olaj dobásai sikerültek jobban, így ugyanúgy tízzel nyert, mint ősszel Fehérváron.
2019.03.09. 20:34 |

Az albakosar.hu tudósítása:

Freeman szerezte az első pontokat, hármasa célt ért, a túloldalon Malesevics ziccerét elrontotta, azonban Benke betalált a sarokból. Freeman duplával válaszolt, Vojvoda triplája is gyűrűbe hullt, Andric kétpontosával pedig már a Szolnok ugrott meg, Zeno kintről egalizált, 8-8. Nemanja Milosevic pontjaival ismét az “olajosok” kerültek előnybe, sőt, Andric megmozdulásaival el is lépett a házigazda, 14-9. Freeman nem rontott középtávolról, Peterson is bedobta büntetőit, egyenlített az Alba (15-15). Vojvoda hármassal jelentkezett, Zeno kosaraival már a vendégeknél volt az előny, a higgadtabb hazaiak azonban fordítottak, az első negyed után 22-20 állt a táblán.

Vojvoda kosara után Jesus Ramirez reklamálásért kapott technikait, Tóth Ádám kosarával meglépett a házigazda (27-20), Zeno hozta közelebb övéit. Tóth a folytatásban is elemében volt, őrizte előnyét az alföldi gárda, Peterson kosarával araszolt közelebb a Fehérvár, időt kért Dragan Alekszics, 29-25. Tóth Péter helyett visszatért Cabezas, Andric sikeres megmozdulásait követően Ramirez időt kért, 31-25. Zeno hármasával közelítettek a kék-fehérek, Alekszics ismét időt kért, Andric és Malesevics is betalált, erre Zeno azonnal válaszolt. Cabezas sem hibázott, Tóth triplájával pedig már az Alba vezetett, félidőben 37-39-re álltak az együttesek.
Remekül nyitotta a folytatást a bronzérmes, hat ponttal ellépett, azonban gyorsan visszajött a tiszaligeti csapat, Luksa Andric vezérletével. Őrizte szűk előnyét az Alba, aztán a kiegyensúlyozott Andric jóvoltából átvette a vezetést a Szolnok, válasz gyanánt Lóránt Péter kintről szerezte első pontjait, 49-50. Hullámzott a meccs, alföldi pontok után Ramirez időt kért, hol egyik, hol a másik fél vezetett, egy-egy kosárra azonnal jött válasz a túloldalról. Az Olaj pillanatai következtek, három negyed után 56-52-re vezettek a vendéglátók.

Cabezas leült pihenni, Takács Milán jutott szóhoz, nem is volt megilletődött. Freeman kosarára Vojvoda azonnal felelt távolról, az irányító, Rowsey pontjaival tartotta a különbséget a házigazda, 64-58. A lepattanók a hazaiaknál landoltak, öt perccel a vége előtt hét ponttal vezettek, Cabezas révén érkezett közelebb az Alba. Jordan Heath kipontozódott, Malesevics kosara után érthetően időt kért Ramirez. Freeman büntetőit bedobta, Zeno pedig ziccerét értékesítette, Aleksic azonnal magához hívta játékosait a vége előtt két perccel, 68-66. Vojvoda hármast szórt, idő szűkében a Fehérvár kapkodva fejezte be támadásait, a házigazdák a végén mindent beszórtak a zárás előtti időszakban. A Szolnok végül megérdemelten, 76-66-ra nyert, hatalmas küzdelemben.

Szolnoki Olaj KK - Alba Fehérvár 76-66 (22-20, 15-19, 19-13, 20-14)
Alba: Cabezas 10/3, Zeno 20/12, Freeman 19/3, Lóránt 2, Heath 6. Csere: Tóth P. 3/3, Peterson 6, Keller -, Filipovity -, Takács -.
Fotó: hunbasket.hu