-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A Városházán köszöntötték a Nemzetközi Néptáncfesztivál fellépőit
A XVIII. Nemzetközi Néptáncfesztiválon szereplő szerb, szlovák, bolgár és dél-koreai táncosokat fogadták Székesfehérvár alpolgármesterei, Brájer Éva és Róth Péter szerdán délelőtt a Városházán. Az eseményre a felújított Nagytanácsteremben került sor, ahol a vendégek nemzetük dalaival köszöntötték Székesfehérvárt.
2013.08.21. 15:23 |
A XVIII. Nemzetközi Néptáncfesztiválon szereplő szerb, szlovák, bolgár és dél-koreai táncosokat fogadták Székesfehérvár alpolgármesterei, Brájer Éva és Róth Péter szerdán délelőtt a Városházán. Az eseményre a felújított Nagytanácsteremben került sor, ahol a vendégek nemzetük dalaival köszöntötték Székesfehérvárt.
A Nemzetközi Néptáncfesztivál az augusztusi nemzeti ünnephez kapcsolódó, hagyományos, szeretett rendezvénye a városnak, és éppen idén „vált nagykorúvá”. Az Alba Regia Néptáncegyesület közreműködésével, 18. alkalommal megrendezésre kerülő fesztiválra Szerbia, Szlovákia, Bulgária, Dél-Korea, Törökország, Észak-Oszétia és Benin kapott meghívást. A nyitó gálára tegnap került sor teltház előtt a Vörösmarty Színházban.
Szerdán délelőtt a szerb Kud – DUKATI Margita táncegyüttest, a szlovák HÁJ táncegyüttest, a bolgár PALDIN folklóregyüttest és a koreai Kotti és Kim Jeong táncegyüttest fogadták a Városháza felújított nagytanácstermében Brájer Éva és Róth Péter alpolgármesterek. Brájer Éva köszöntőjében hangsúlyozta nemzetünk legnagyobb ünnepe, augusztus 20-a fontosságát, beszámolt Szent István örökségéről és az egykori koronázó bazilika történetéről. Mint mondta: „Szeretnénk megköszönni kedves mindannyiuknak, hogy a székesfehérvári polgárok és a hozzánk érkező vendégek minden este élvezhetik az Önök népeinek gyönyörű táncait. Hálásak vagyunk azért, hogy elhozták nekünk népük kultúrájának egy részét, és velünk vannak ezen a héten! Kívánjuk, hogy érezzék jól magukat nálunk, kössenek mély, hosszú távú barátságokat egymással!” Brájer Éva köszönetét fejezte ki az Alba Regia Néptáncegyesületnek, a Táncháznak, illetve név szerint Majoros Andornak, Majoros Róbertnek és Botos Józsefnek a néptáncfesztiválok szervezésében és lebonyolításában, az elmúlt években végzett kimagasló munkájukért.
A találkozón a vendég csoportok tagjai egy-egy népdalt adtak elő. A táncosokat a 2013-as Szent István Emlékév ajándékaival lepték meg Székesfehérvár alpolgármesterei.


