-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A Thököly Imre és Zrínyi Ilona Baráti Társaság delegációja látogatott a Városházára
A Városházán tettek látogatást pénteken délelőtt a törökországi Thököly Imre és Zrínyi Ilona Baráti Társaság tagjai. A részben gyermekvédelmi szakemberekből álló csoport látogatásának célja volt, hogy ápolják a török-magyar kapcsolatokat és szakmai – intézményi szintű együttműködést alakítsanak ki a gyermekvédelem területén.
2014.08.01. 10:37 |
Székesfehérváron, a Városházán tettek látogatást ma délelőtt a törökországi Thököly Imre és Zrínyi Ilona Baráti Társaság tagjai. A részben gyermekvédelmi szakemberekből álló csoport látogatásának célja volt, hogy ápolják a török-magyar kapcsolatokat és szakmai – intézményi szintű együttműködést alakítsanak ki a gyermekvédelem területén.
A Thököly Imre és Zrínyi Ilona Baráti Társaság 16 tagja a törökországi Koaceli tartomány székhelyéről, a több mint 200 ezer lakosú Izmit városból érkezett Magyarországra július 29-én. Augusztus 8-ig tartó látogatásuk idején több települést, várost is felkeresnek majd.

A részben gyermekvédelmi szakemberekből álló csoport csütörtökön Martonvásáron tartózkodott. Megtekintették a Brunszvik-kastélyt, majd látogatást tettek a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központban, ahol mind a pedagógusok, mind a gondozott gyermekek szeretettel fogadták őket. A találkozó - melyen részt vett Deresné Tanárki Mária, az intézmény iagzgatója is - főként az ismerkedésről és a szakmai tapasztalatcseréről szólt, majd a vendégek a kezdeményezték a kapcsolatteremtést a török és a magyar gyermekvédelmi intézmények között.
A delegáció tagjai ma Székesfehérváron tettek látogatást, ahol a Városháza Dísztermében Róth Péter alpolgármester köszöntötte őket. Numan Gülsah, a Thököly Imre és Zrínyi Ilona Baráti Társaság elnöke elmondta: fontos számukra a török-magyar kapcsolatok ápolása. A vendégek Igari Antal, Fejér megye főépítésze vezetésével megtekintették Székesfehérvár legfontosabb épületét, majd délután városnézésen vettek részt. A török delegáció augusztus 8-ig tartózkodik Magyarországon. További úti céljaik között szerepel Budapest is.
