-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
A téves híresztelések ellenére Székesfehérvár továbbra is a Királyok városa
Szerdán hevenyészett plakátokon és kétes hírű internetes portálokon arról olvashattak a székesfehérváriak, hogy az évek óta használaton kívül álló egykori Bőrgyár hasznosítására született kormányzati elképzelések eredményeként városunk hamarosan a „bűnözés melegágyává” válik. A Jobbik és a magyar gárda minden jóérzésű gondolkodású embert megdöbbentő stílusú híresztelése azt állítja, hogy döntés született egy roma központ létrehozásáról Székesfehérváron, amit csütörtöki ülésén a város önkormányzata az érintett ingatlan ingyenes átadásával támogat.
2012.01.18. 16:00 |
Szerdán hevenyészett plakátokon és kétes hírű internetes portálokon arról olvashattak a székesfehérváriak, hogy az évek óta használaton kívül álló egykori Bőrgyár hasznosítására született kormányzati elképzelések eredményeként városunk hamarosan a „bűnözés melegágyává” válik. A Jobbik és a magyar gárda minden jóérzésű gondolkodású embert megdöbbentő stílusú híresztelése azt állítja, hogy döntés született egy roma központ létrehozásáról Székesfehérváron, amit csütörtöki ülésén a város önkormányzata az érintett ingatlan ingyenes átadásával támogat.
Székesfehérvár Önkormányzata szerdai közleményében arról tájékoztatta a nyilvánosságot, hogy az előterjesztést a Közgyűlés csütörtökön valóban megvitatja, de az ingatlan ingyenes átadását a polgármesteri előterjesztés alapján várhatóan el fogja utasítani, arra ugyanis a nemzeti vagyon hasznosításáról szóló jogszabályok nem adnak lehetőséget. A törvények ismerői számára a döntés nem okoz meglepetést, így minden ezzel ellenkező híresztelés nem más, mint a Teleki Gimnáziummal kapcsolatos ügyhöz hasonló alaptalan politikai hangulatkeltés. Az Önkormányzat sajnálatát fejezi ki, hogy a Jobbik és holdudvara újabb, hamis információkon alapuló híreszteléssel kelti rossz hírét Székesfehérvár városának, anélkül, hogy a Teleki-ügy miatt elnézést kért volna.