-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A szépség szerelmese - megnyílt Kőrösfői Kriesch Aladár festőművész székesfehérvári emlékkiállítása
"A szépség szerelmese" - címet kapta Körösfői Kriesch Aladár festőművész székesfehérvári emlékkiállítása, mely vasárnap délután nyílt meg a Városi Képtárban. A 2013-as emlékév programsorozatának újabb mozaikdarabja a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény eddigi rangos tárlatainak folytatója: Munkácsy Mihály, Rippl-Rónai József után a Szépség szerelmese című kiállítás pezsdíti Székesfehérvár kulturális vérkeringését – mondta Brájer Éva alpolgármester a megnyitón.
2013.04.08. 06:18 |
"A szépség szerelmese" - címet kapta Körösfői Kriesch Aladár festőművész székesfehérvári emlékkiállítása, mely vasárnap délután nyílt meg a Városi Képtárban. A magyar szecesszió jelentős mesterének idén emlékévvel tisztelegnek, születésének 150. évfordulója alkalmából, ami egybeesik a Szent István Emlékévvel. Az öt országban és 45 helyszínen zajló ünnepi programok része a Városi Képtár-Deák Gyűjteményben megnyíló tárlat is, melynek Kriesch György, a művész unokája a kurátora.

A 2013-as emlékév programsorozatának újabb mozaikdarabja a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény eddigi rangos tárlatainak folytatója: Munkácsy Mihály, Rippl-Rónai József után a Szépség szerelmese című kiállítás pezsdíti Székesfehérvár kulturális vérkeringését – mondta Brájer Éva alpolgármester a megnyitón. Kőrösfői Kiersch Aladár, „a szépség szerelmese” ezúttal városunkban is megmutatja magát. Az emlékkiállításon látható munkák - a családi fotográfiáktól a zsánerképeken át az üvegablak-tervekig - a magyar szecesszió mesterének tehetségét dicsérik. Az idei évben ezzel a kiálllítássa indul a képtárban a kultúrális szezon és még több rangos kiállításra készülünk az emlékév folyamán - mondta Brájer Éva.

Kriesch György, a művész unokája vállalkozott arra, hogy a családtagok birtokában levő és sok magángyűjteményben őrzött darabot is együvé gyűjtve, egy vándorkiállítást szervezzen. A kiállítás-sorozat első állomása a székesfehérvári Városi Képtár - Deák Gyűjtemény. A bemutatott anyag nagy hangsúlyt fektet az iparművészet, festészet, grafika, üvegablak- és mozaiktervezés területén működő sokoldalú mester látásmódjára, alkotói sokszínűségére, egyben betekintést enged irodalmi munkásságába is.