-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A szentek titka - kiállítás a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban
A Székesfehérvári Egyházmegye a kedvezőtlen időjárás miatt értesíti az érdeklődőket, hogy a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum 2014. május 16-án, 17.15-kor kezdődő Szentek titka kiállításának megnyitó ünnepsége a Városház tér helyett, a múzeummal közös épületben található Szent Imre templomban lesz. (bejárat a múzeum felől.) Ezen a napon a kiállítás 16.30-tól 20 óráig ingyen látogatható!
2014.05.16. 09:21 |
A Székesfehérvári Egyházmegye a kedvezőtlen időjárás miatt értesíti az érdeklődőket, hogy a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum 2014. május 16-án, 17.15-kor kezdődő Szentek titka kiállításának megnyitó ünnepsége a Városház tér helyett, a múzeummal közös épületben található Szent Imre templomban lesz. (Bejárat a múzeum felől.) Ezen a napon a kiállítás 16.30-tól 20 óráig ingyen látogatható!
Az eseményen köszöntőt mond Spányi Antal székesfehérvári püspök. A kiállítást Kubik Anna Kossuth-díjas színművész nyitja meg. A tárlat megnyitóján közreműködnek a Hermann László Zeneiskola tanárai. A kiállítást keddtől szombatig reggel 10-től este 18 óráig lehet majd megtekinteni.

Az utóbbi években a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum kiállításai a szentek tiszteletével foglalkoztak. Idén a múzeum új kiállítása a szentek életét hozza közel a látogatókhoz. A szentek titka című kiállítás közel 40 szent, boldog és tiszteletre méltó személy életét mutatja be. Az örök boldogságra jutott tiszta arcú nők és férfiak festmények, szobrok, filmek, fotók és multimédiás installációk segítségével elevenednek meg.
A kiállításhoz a múzeum felvételeket kapott Madridból, Lisieux-ből, Dijonból, Torinóból, Rómából. Nagy megtiszteltetés, hogy a jogtulajdonosok hozzájárultak a világhírű fotógráfus, Yousuf Karsh fényképeinek felhasználásához a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum kiállításán. A szentek titka című kiállításon a múzeum épületében először látható Szent Gellért Székesfehérváron őrzött sípcsontereklyéje, melyet Simor János hercegprímás 1870-ben adományozott szülővárosának.
Az új tárlat izgalmas látványelemekkel, érdekes újításokkal mutatja be a Katolikus Egyház 2000 éves hagyományát, és azoknak az életét, akiket az egyház különösen tisztelt. A különböző korokban élt, különböző élethelyzetű szentek életét közérthető, érdekfeszítő módon szemléltetik a rendezők. A kiállítás megerősíti, hogy a szentekben mindenki követhető életpéldára találhat és nem utolsó sorban arra is kap választ vajon tudunk-e ma jók lenni? A tavalyi nagysikerű, mintegy 15 ezer látogatót vonzó István, a szent király tárlat után az egyházmegye azt reméli, a mozgóképek, multimédiás tartalmakkal, a műtárgyakkal egyenrangú, szemléltető, illusztráló eszközökkel nagyszámú érdeklődőt fogadhatnak idén is. A megnyitó után még számos interakcióra lesz lehetőség, a kiállítás folyamatosan megújuló tartalommal várja a közönséget.
A kiállításhoz a múzeum felvételeket kapott Madridból, Lisieux-ből, Dijonból, Torinóból, Rómából. Nagy megtiszteltetés, hogy a jogtulajdonosok hozzájárultak a világhírű fotógráfus, Yousuf Karsh fényképeinek felhasználásához a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum kiállításán. A szentek titka című kiállításon a múzeum épületében először látható Szent Gellért Székesfehérváron őrzött sípcsontereklyéje, melyet Simor János hercegprímás 1870-ben adományozott szülővárosának.
Az új tárlat izgalmas látványelemekkel, érdekes újításokkal mutatja be a Katolikus Egyház 2000 éves hagyományát, és azoknak az életét, akiket az egyház különösen tisztelt. A különböző korokban élt, különböző élethelyzetű szentek életét közérthető, érdekfeszítő módon szemléltetik a rendezők. A kiállítás megerősíti, hogy a szentekben mindenki követhető életpéldára találhat és nem utolsó sorban arra is kap választ vajon tudunk-e ma jók lenni? A tavalyi nagysikerű, mintegy 15 ezer látogatót vonzó István, a szent király tárlat után az egyházmegye azt reméli, a mozgóképek, multimédiás tartalmakkal, a műtárgyakkal egyenrangú, szemléltető, illusztráló eszközökkel nagyszámú érdeklődőt fogadhatnak idén is. A megnyitó után még számos interakcióra lesz lehetőség, a kiállítás folyamatosan megújuló tartalommal várja a közönséget.