-
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
A Székesfehérvári Királyi Napok önkénteseit köszöntötték
Nyugdíjas és középiskolás önkéntesek, az Alba Regia Táncegyesület tagjai és önkéntesei, valamint a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ munkatársai kaptak meghívást az estre, ahol a város legnagyobb, legjelentősebb rendezvényének sikeréért dolgozóknak mondtak köszönetet.
A megjelenteket az egyesület és a központ vezetője, Juhász Zsófia köszöntötte az Öreghegyi Közösségi Ház hangulatosan berendezett udvarán. Mint mondta, „bennünket egy cél vezérelt, hogy a Székesfehérvári Királyi Napok pontosan, preczíen valósuljon meg a székesfehérváriak örömére.” Juhász Zsófia külön kiemelte, a siker egyik titka az együttműködés, hiszen a város a szervezők javaslatát meghallgatva és elfogadva biztosítja a kereteket a színes, tartalmas események létrejöttéhez.
A péntek esti rendezvényen Székesfehérvár polgármestere is köszönetet mondott. „A Székesfehérvári Királyi Napok ennek a városnak a szeretetéről, történelmi múltjának büszke felvállalásáról, a sokszínű kulturális élet bemutatásáról szól egy összeművészeti fesztivál keretében. Az idei esztendő mintegy 300 programja különlegesen szép és méltó volt, köszönhetően annak tervezőinek, szervezőinek, megvalósítóinak és a segítő önkénteseknek.” - emelte ki dr. Cser-Palkovics András polgármester. Nagyon fontos, hogy ez a tíz nap többezer embernek adott örömet, nyújtott kikapcsolódást, sok-sok élményt. A programok színvonala és az abban résztvevő többtucat önkéntesnek is köszönhetően méltósággal emlékezhetett államalapításunk ünnepén Szent István városa.

A köszöntő szavakat követően adták át az okleveleket, elsőként a Királyi Napok alatt éjjel-nappal „A művészet és a kultúra szolgálatában” álló technikai csapat részére, emberfeletti munkájuk elismeréseként.
A Székesfehérvári Királyi Napok „Mert valakinek menőnek is kell lennie” címet Németh Adelina és Andrássy Réka önkéntesek érdemelték ki. Az „Ők bizonyítják: a jó szív sosem vonul nyugdíjba” oklevelet a Szárazréti Nyugdíjas Klub és az Öreghegyi Nyugdíjas Klub vezetői vehették át tagjaik aktív és lelkes munkájáért. Az oklevelek átadása után nagy tapssal köszöntötték az önkéntes diákok közül Venczel Lénát és Csúri Zsófiát, akiknek Juhász Zsófia és dr. Cser-Palkovics András külön köszönetet mondott, mert kellő lazasággal, eltökéltséggel és rengeteg humorral segítették a szervezők munkáját.
A közösség csendes főhajtással emlékezett meg két olyan lokálpatriotáról, a közelmúltban elhunyt Látrányi Viktória kommunikációs, televíziós szakemberről és Kovács György művelődésszervezőről, akik gazdagították a város kulturális életét és nagyon sokat tettek a fehérvári közösségek erősítéséért. Az est beszélgetéssel, múltidézéssel és már a jövőbeni programok egyeztetésével folytatódott.
