-
Rendhagyó történelemóra
Csütörtök délután az iskola egykori tanára, a Kodolányi János Egyetem tudományos rektorhelyettese, dr. Vizi László Tamás izgalmas előadását hallgathatták a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákjai és pedagógusai.
2026.02.20. -
Versünnep elődöntő február 21-én!
Rekordszámú fiatal jelentkezett az idei, 16. Fehérvári Versünnepre, amelynek elődöntőjét szombaton rendezik. A szervezők és a költemények fiatal előadói mindenkit várnak nézőként az irodalom, a versek közös ünnepére.
2026.02.20. -
Résnyi éden
A Szent István Művelődési Házban mutatták be Wilhelm Ottó új kötetét Résnyi éden címmel. A könyv fontos mérföldkő a szerző és az olvasó számára is.
2026.02.20. -
Csehov: Sirály
Csehov örökbecsű drámáját tűzte műsorra a székesfehérvári Vörösmarty Színház. A Sirály Zsótér Sándor rendezésében kerül színre.
2026.02.20.
A regényekből ismert kávéházi hangulat volt a Vörösmarty Színházban
A színházban a századforduló kávéházi életét próbálták meg feléleszteni a színészek kedden. Az este folyamán színészek voltak a felszolgálók és a fogyasztók között is "elbújt" egy-két színész, akik különböző színházi jeleneteket provokáltak ki. A kávéházi este igazából egy musical produkció volt, arra, hogy felidézzék azt a korszakot, amikor a kabarék vették át a színházak feladatát és amikor a nagy költők és énekesek kávézókban alkottak és műveiket egyből le is zsűriztették a közönséggel. (Tekintse meg képgalériánkat!)
Az egész este Szurdi Miklós köszöntőjével kezdődött volna, de azt nem nagyon tudta elmondani, mert valakinek többször megcsörrent közben a telefonja, természetesen nem véletlenül. Az egész történet innen kezdődött... Az este során többek között Várady Eszter Sárának lehetett leadni a rendelést. A kávéházi hangulatban teljesen váratlanul szerelmi jelenetek alakultak ki, de volt megcsalásos jelenet is. A jelenetek rendszerint dalokban kerekedtek ki, a sanzonokat Lendvai Zoltán az este rendezője és Döme Zsolt zenei rendező válogatta ki a Színművészeti Egyetem könyvtárában 8500 kotta közül. A közönségnek természetesen folyton forognia kellett hiszen a mozgalmas műsorban percről percre más asztalnál történt valami. A bár zenét a műsorhoz Réti Anikó zongorista és a Cserta család tagjai biztosították.
A műsor után Boldizs Kálmánné alpolgármester elmondta, hogy olyan hangulat volt, mint az olvasmányaink kávéházaiban. Az alpolgármesternek nagyon tetszett és csak annyit mondott, hogy „egyszerűen remek volt”.
Fotó: Kovács Milán