-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A néptáncfesztivál résztvevőit fogadták csütörtökön a Városházán
Szép hagyomány a Királyi Napokon, hogy a Fehérváron vendégeskedő táncosokat a Városházán is fogadják. A házigazda önkormányzat nevében Brájer Éva alpolgármester köszöntötte a vendégeket. A Királyi Napok Néptáncfesztivál résztvevői közül a moldovai, olasz, észak-ciprusi, montenegrói és baszkföldi fiatalok is ellátogattak a Városházára csütörtök délelőtt, hogy ismerkedjenek Fehérvár történelmével.
2014.08.21. 12:40 |
Szép hagyomány a Királyi Napokon, hogy a Székesfehérváron vendégeskedő néptánccsoportokat a Városházán is fogadják. A házigazda önkormányzat nevében Brájer Éva alpolgármester köszöntötte a vendégeket.
A Királyi Napok Néptáncfesztivál résztvevői közül a moldovai, olasz, észak-ciprusi, montenegrói és baszkföldi fiatalok is ellátogattak a Városházára csütörtök délelőtt, hogy ismerkedjenek Fehérvár történelmével.
Brájer Éva alpolgármester egykori táncosként is köszöntötte a vendégeket és a város történelmi jelentőségéről beszélt a látogatóknak. Elmondta, hogy Fehérvár az ország történelmi fővárosa, egykor az államalapító Szent István városa volt, aki az akkori Európa egyik legnagyobb bazilikáját építette fel a mai Nemzeti Emlékhely területén. A Királyi Napok Néptáncfesztiválról szólva kiemelte, hogy a város lakói nagyon szeretik a rendezvényt, amelyre idén már 19. alkalommal kerül sor. Elmondta azt is, hogy a fesztivál alapítóját, Botos Józsefet tegnap tüntette ki a város közgyűlése Székesfehérvár Díszpolgára címmel. „Hálásak vagyunk, hogy elhoztátok nemzeti kultúrátokat városunkba és lehetőségünk lesz élvezni az előadásaitokat.” – mondta Brájer Éva alpolgármester a résztvevőknek, akiknek kellemes időtöltést kívánt a fesztivál idejére.
A köszöntőt követően a moldovai, olasz, észak-ciprusi, montenegrói, majd végül a baszk néptáncegyüttes fiataljai adtak rövid ízelítőt kulturális kincseikből.


