-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A Millenárison látható a Hommage á Csók István című plakátkiállítás
Csók István fehérvári életmű-kiállításához kapcsolódó szabadtéri plakát-kiállítást rendezett a Magyar Plakát Társaság Budapesten. A tárlatot október 2-ig tekinthetik meg az érdeklődők a Millenáris Parkban, eddig látható Fehérváron a Bálványok és Démonok című Csók István életmű-kiállítás is. Az életmű-kiállítás második állomása Székesfehérvár testvérvárosa, a csíkszeredai Csíki Székely Múzeum lesz.
2011.08.29. 11:36 |
Csók István székesfehérvári életműkiállításához kapcsolódó szabadtéri plakátkiállítást rendezett a Magyar Plakát Társaság Budapesten. A tárlatot október 2-ig tekinthetik meg az érdeklődők a Millenáris Parkban, eddig látható Fehérváron a Bálványok és Démonok című Csók István életmű-kiállítás is.

Több mint egy hónapon keresztül láthatták a fehérváriak a Városház téren a Csók István életműkiállításhoz kapcsolódó plakátokat. A "Hommage à Csók István" című szabadtéri tárlat most Budapestre költözött, a Millenárison láthatják az érdeklődők. A plakátkiállítás a Szent István Király Múzeum és a Városi Képtár Deák Gyűjtemény Bálványok és Démonok című Csók István életmű-kiállítását népszerűsíti. Ilyen nagyságrendű tárlatra utoljára 1965-ben, tehát lassan fél évszázada került sor. A Csók István Képtárban a művész akt- és nőábrázolásait, míg a Városi Képtárban tájképei és portréi legjavát mutatják be. A város idei legnagyobb szabású kulturális rendezvényét számos kísérőprogram teszi még színesebbé. Az életmű-kiállítás második állomása Székesfehérvár testvérvárosa, a csíkszeredai Csíki Székely Múzeum lesz.
