-
Hogy mindenki hazaérjen!
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Közlekedésbiztonsági Nap Fiataloknak című rendezvényt a Közlekedési Kultúra Napja alkalmából. A Németh László Általános Iskola melletti téren rendőrségi KRESZ-pálya, kirakó, KRESZ-kvíz és okoszebra várta a több száz fehérvári általános iskolást, akik a biztonságos közlekedés szabályait tanulták rendőrök és közlekedési szakemberek közreműködésével.
2026.05.12. -
Comenius Konferencia & Workshop
A Comenius Angol – Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola fennállásának 20. évfordulója alkalmából szakmai konferenciát és workshopnapot szervez pedagógusok és oktatási szakemberek számára. Fegyverneki Gergő a tankönyveken túli módszertanok, Papp András a tanári jóllétet támogató mesterséges intelligencia kérdését járja körül.
2026.05.12. -
Jövőbe pillantó szemek
Dr. Csanádi Viktor Holló hiedelemkutató lesz a vendége május 14-én a Királykút Emlékháznak. Az esten természetesen a jövendölési népszokások, hiedelmek lesznek fókuszban.
2026.05.12. -
Streaming és netrevaló
Szerdán az online térbe és a hímestojások világába, csütörtökön pedig jógagyakorlatokra hívják az érdeklődőket a fehérvári bibliotékák.
2026.05.12.
A legfontosabb, hogy mindenki épségben hazaérjen! – iskolások tanulták a biztonságos közlekedést
A közlekedésbiztonsági nap az aktív kikapcsolódást és a játszva tanulás lehetőségét kínálja a gyerekeknek, így nem meglepő, hogy az iskolák részéről minden évben komoly érdeklődést tapasztalnak a szervezők. Nagyon fontos, hogy a kulturált, toleráns, udvarias magatartást és az alapvető szabályokat már óvodás és iskolás korban elkezdjék megtanulni a gyerekek, hogy szabálykövető felnőttekké váljanak. Különösen nagy szükség van erre egy olyan forgalmas nagyvárosban, mint Székesfehérvár, ahol a mindennapi közlekedés sok feszültséggel jár.
A Közlekedési Kultúra Napja alkalmából országosan mintegy kétszáz rendezvényt tartanak, ahol a partnerségen alapuló, szabálykövető közlekedésről, viselkedésről hallhatunk és tanulhatunk – hangsúlyozta a megnyitón Molnár István, a Közlekedéstudományi Egyesület Fejér Vármegyei Területi Szervezetének elnöke. Elmondta, hogy a fehérvári rendezvény a Közlekedéstudományi Egyesület Fejér Vármegyei Területi Szervezete, Székesfehérvár Önkormányzata, a Városgondnokság, a Székesfehérvár Városi Balesetmegelőzési Bizottság, a Magyar Közút Nonprofit Zrt., valamint a Visible Crossing Kft. összefogásával jön létre.
Az Önkormányzat képviseletében Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a résztvevőket. Hangsúlyozta: „Ennek a napnak az a célja, hogy egy kicsit jobban belelássatok abba, miként kell szabályosan és türelmesen közlekedni Székesfehérváron. Séta vagy autózás közben Ti is láthatjátok, hogy évről évre egyre többen közlekedünk a városban, éppen ezért fontos játékos formában megtanulnotok, hogyan kell átmenni a gyalogátkelőhelyen, vagy kerékpárral, rollerrel szabályosan közlekedni. Arra kérünk Benneteket, hogy meséljétek el otthon, amit tanultatok, hiszen az a legfontosabb, hogy mindenki épségben hazaérjen!”
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság és a Székesfehérvári Városi Balesetmegelőzési Bizottság nevében dr. Kovács Áron rendőr őrnagy kívánt jó szórakozást a gyerekeknek, remélve, hogy minél több hasznos információval, tudással gazdagodnak.
A Németh László Általános Iskola mellett felépített KRESZ parkban a rendőrség munkatársai rollerrel, illetve gokarttal gyakoroltatták a biztonságos közlekedés feltételeit, egy sátorban közlekedési kvíz várta a gyerekeket, és ugyanitt tanulhattak a kerékpáros közlekedés alapvető szabályairól. Volt óriás rendőrségi puzzle kirakó is, míg egy, a helyszínen felépített okoszebrán a biztonságos áthaladást gyakorolták a kisdiákok. Érkezett két közúti munkagép is, melyre felszállhattak a gyerekek. Az egyik egy szinte teljesen új hómaró gép volt, melyet már 2013-ban megvásárolt a Magyar Közút Zrt, azonban csak idén januárban kellett bevetni, és kipróbálhattak egy úthengert is.
A rendezvényre nyolc általános iskolából jöttek csoportok, akik egymást váltva vettek részt a programokon. A nagy érdeklődésre való tekintettel a szervezők kifejezték szándékukat, hogy jövőre is megrendezik a közlekedésbiztonsági eseményt.