-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A Közgyűlés többsége a szakmai javaslatot támogatta
A közgyűlés a szakmai előkészítő bizottság javaslatával egyetértve választotta ki a tíz pályázó közül a nemcsak színházi berkekben, hanem a széles közönség előtt is ismert és elismert Jászai Mari-díjas rendezőt, Dr. Szikora Jánost. Dr. Cser-Palkovics András közgyűlés utáni sajtótájékoztatóján mutatta be a színház új vezetőjét, egyúttal köszönetet mondott Quintus Konrádnak, aki az elmúlt egy évben megbízott igazgatóként munkatársaival együtt konszolidálta a város legnagyobb intézményének működését.
2012.05.11. 10:15 |
A székesfehérvári képviselőtestület döntő többségének szavazatával augusztus elsejétől öt éven keresztül Dr. Szikora János irányíthatja a Vörösmarty Színházat. A közgyűlés a szakmai előkészítő bizottság javaslatával egyetértve választotta ki a tíz pályázó közül a nemcsak színházi berkekben, hanem a széles közönség előtt is ismert és elismert Jászai Mari-díjas rendezőt. Dr. Cser-Palkovics András közgyűlés utáni sajtótájékoztatóján mutatta be a színház új vezetőjét, egyúttal köszönetet mondott Quintus Konrádnak, aki az elmúlt egy évben megbízott igazgatóként munkatársaival együtt konszolidálta a város legnagyobb intézményének működését.

Dr. Cser-Palkovics András közgyűlés utáni sajtótájékoztatóján örömmel jelentette be, hogy sikeresen zárult az igazgatói pályázat, így augusztus elsejétől új kinevezett vezetője lehet a közel egymilliárd forintos évi költségvetéssel gazdálkodó városi intézménynek: „Dr. Szikora Jánost hosszú színházi, filmes és televíziós pályafutása után Fehérváron is megismerheti a közönség. A közgyűlés a szakmai előkészítő bizottság javaslatával egyetértve azért döntött Szikora János mellett, mert az ő pályázati anyaga volt a legjobb. Koncepciójának lényege, hogy a Vörösmarty Színházat úgy szeretné visszahelyezni a színházi világ térképére, hogy a művészeti munka összhangban legyen Székesfehérvár történelmi múltjával, szellemiségével és az eddiginél szélesebb közönség sokrétű elvárásaival.”

Dr. Szikora János elmondta, hogy a fő célja a teátrumot valóban fehérvárivá tenni: „A színház segítségével a lelkekben szeretném újraépíteni Szent István bazilikáját, a Szűz Mária királyi prépostsági templomot”. A megválasztott igazgató a város lakóihoz szeretné közelebb hozni az intézményt: „Olyan művészeket hívok a csapatomba – köztük nagy neveket is – akik a mindennapokban is fehérváriak lesznek: elérhetők, láthatók, „megfoghatók”, akik kisugárzásukkal minden korosztály számára folyamatosan és hitelesen képviselik az igényes alkotóművészet és az ezeréves Székesfehérvár szellemiségét.”

Szikora János kiemelte, hogy pályázati anyagában külön hangsúlyt fektetett a 2013-as emlékév méltó és emlékezetes megünneplésére. A Vörösmarty Színház a maga eszközeivel mindent meg fog tenni azért, hogy Székesfehérvárt a városvezetés törekvéseivel összhangban országszerte kérdőjelek nélkül emlegesse mindenki Magyarország történelmi fővárosaként.

Dr. Cser-Palkovics András sajtótájékoztatója végén köszönetet mondott valamennyi pályázónak, akik benyújtották a színház jövőjére vonatkozó szakmai elképzeléseiket. Kiemelte, hogy a város nem feledkezik meg azokról, akik az elmúlt egy évben konszolidálták az intézmény működését: a polgármester a közgyűlés nevében mondott köszönetet Quintus Konrádnak és dr. Szabó Károlynak a színház élén végzett egy éves munkájukért. Dr. Szikora Jánosnak pedig sok sikert kívánt igazgatói tevékenységéhez, szakmai koncepciójának, művészeti célkitűzéseinek maradéktalan megvalósításához.