-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A Királykúton járt a Gyöngyvirág Óvoda kacsa és katica csoportja
A Víz Világnapja alkalmából járt a Gyöngyvirág Óvoda kacsa és katica csoportja a Királykút Emlékházban, akiknek Deák Lajosné önkormányzati képviselő mesélt az egykori kútház történetéről. A gyerekek megnézhették közelről is az üveggel fedett kutat és a közelgő Víz Világnapja alkalmából a kút középkori jelentőségéről is hallhattak érdekességeket.
2014.03.19. 12:37 |
A Víz Világnapja alkalmából járt a Gyöngyvirág Óvoda kacsa és katica csoportja a Királykút Emlékházban, akiknek Deák Lajosné önkormányzati képviselő mesélt az egykori kútház történetéről. A gyerekek megnézhették közelről is az üveggel fedett kutat és a közelgő Víz Világnapja alkalmából a kút középkori jelentőségéről is hallhattak érdekességeket.
KÉPGALÉRIA a gyerekek látogatásáról
KÉPGALÉRIA a gyerekek látogatásáról
Székesfehérvár nagy részének jó minőségű ivóvízzel történő ellátását a Királykút biztosította a városi vízvezetékrendszer megépítéséig. A hagyományok szerint a koronázásokra érkező uralkodók hosszú utazásaik végén itt frissültek fel, mielőtt a városba vonultak volna, innen ered a stratégiai fontosságú hely elnevezése is. A szabadon álló kutat a 18. században vették körül az emeletes épülettel. Kulcsfontosságú feladata, a Királykút vizének városba vitele 1834-ben szűnt meg. Azóta több funkciót is betöltött a Mikszáth Kálmán utca 25. szám alatti épület, működött itt kútmesteri lakás, mészárszék, tűzoltó állomás, kovácsműhely, kádárműhely, csizmadia lakás és könyvtár. 2012. júniusában nyerte el jelenlegi funkcióját, ekkor adták át ünnepélyes keretek között az állandó kiállításnak és számos rendezvénynek helyet adó, környezetében is megszépült Királykút Emlékházat.

