-
Fehérvári Versünnep szombaton
Döntőjéhez érkezik a XVI. Fehérvári Versünnep. A szépirodalmi tehetségkutató fináléját március 21-én, szombaton 10.00 órai kezdettel tartják a Városháza Dísztermében. A nyilvános eseményre szeretettel hívják és várják az irodalombarát közönséget!
2026.03.19. -
Költőverseny 56-ról
A Magyar Költészet Napja alkalmából az 1956-os forradalom és szabadságharc témájában vár verseket a Vörösmarty Társaság. A költőversenyre április 5-ig lehet beküldeni az alkotásokat.
2026.03.19. -
Történelem, művelődés, politika
A Kodolányi János Egyetem székesfehérvári campusán rendezték meg azt a könyvbemutatót, amely Simándi Irén az intézmény professzorának munkásságát mutatja be. A kötet olvasói bepillantást nyerhetnek az intézmény egykori tanszékvezetőjének tudományos munkásságába.
2026.03.18. -
A zene mindenkié!
Különleges zenei élménnyel gazdagodhattak az Arany János EGYMI autizmussal élő diákjai. A Hermann László Zeneiskola növendékei adtak minikoncertet az Autizmus Világnapjához kapcsolódóan.
2026.03.18.
A Fekete Sas Szálloda évszázadai - tablókiállítás nyílik szombaton
A Fekete Sas Szálloda három és fél évszázados múltját képek, illusztrációk, fotók őrzik. A török időkig eredeztethető székesfehérvári fogadó a XIX. században szállodává átépülve kezdte élni virágkorát.
A városiak kedvelt találkozóhelye lett, a bálháza számos táncestélynek, színi előadásnak és koncertnek adott helyet. Falai között Petőfi Sándor is megfordult, s az 1848-as forradalom napjaiban a kávéház lett a fehérvári márciusi ifjak „Pilvaxa”, a Boross Mihály író (későbbi politikus) nevével fémjelzett liberális ellenzéki ifjúság gyűlde-törzshelye. A kiegyezés (1867) után több magyar egyesület tartott fenn itt irodát, a konyhájáról híres étteremben nem volt ritka a száz személyes lakoma sem. Később 1913-ban itt nyílt meg a város legelső „mozgószínháza”, vagyis mozija, az Apolló. A történelmi patinájú épületbe 1957-ben a honvédség Tiszti Klubja költözött, aztán a Magyar Honvédelmi Szövetség megyei szervezete szemelte ki székházának. A sokat látott épület 1994 óta áll üresen.
Az épület múltjáról 2021-ben jelent meg egy impozáns kötet a Fekete Sas Társaság gondozásában. A Szálló története most képekben is életre kel. Október 21-én, szombaton 10 órakor nyílik az a szabadtéri kiállítás, amelyen 14 tablón látható grafikák, festmények, fotók engednek bepillantást a fogadó, majd szálló mindennapjaiba. A Várkörút 11. szám előtti különleges tárlatban Váczi Márk történész, a Fekete Sas Társaság elnökhelyettese vezeti az érdeklődőket.