-
Fivérek a Díszudvaron
A Székesfehérvári Királyi Napokon péntek este tartották a Fivérek című darab nyilvános főpróbáját. A Matuz János által írt és rendezett, a Szent István uralkodását követő évtizedekről, trónviszályokról szóló előadást az eső miatt félbe kellett szakítani. A Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Szignum Műhelyének diákszínjátszói a kényszerű szünet után, nehezített körülmények között, de befejezték az előadást.
2026.08.22. -
A Háry János koncertszerű előadásával zárult az augusztus 20-i nemzeti ünnep
A Háry János című Kodály Zoltán-daljáték koncertszerű előadásával zárultak az államalapítás ünnepének tiszteletére rendezett programok Székesfehérváron. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a közreműködő neves előadóművészek és városi kórusok tagjaiból álló összkar nagyszabású közös produkcióját telt házas közönség kísérte figyelemmel augusztus huszadikának estéjén a Zichy-színpadon.
2026.08.21. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
A fehérvári Szomszédok is a FEZEN-t ajánlják - már napijegyet is lehet vásárolni
A fehérvári Szomszédok is a FEZEN-t ajánlják. Még április elseje alkalmából a Szomszédok mintájára készített vírusvideót a FEZEN. Ezzel egy időben elindult a napijegy árusítás is. Április elsejétől már nem csak bérletet, hanem napijegyet is vásárolhatnak a fezenezők. A jegyeket a fesztivál hivatalos honlapján vagy a Ticketportalon lehet megrendelni.
2014.04.10. 06:05 |
A fehérvári Szomszédok is a FEZEN-t ajánlják. Még április elseje alkalmából a Szomszédok mintájára készített vírusvideót a FEZEN. Ezzel egy időben elindult a napijegy árusítás is. Április elsejétől már nem csak bérletet, hanem napijegyet is vásárolhatnak a fezenezők. A jegyeket a fesztivál hivatalos honlapján vagy a Ticketportalon lehet megrendelni.
A tavalyi, 17. FEZEN sikerei után idén kezdetét veszi a 18. fesztivál, amely július 30-ától augusztus 2-áig tart. Hónapokkal ezelőtt bejelentették az első három nevet, akik az első napon teszik tiszteletüket a fesztivál nagyszínpadán: Tarja Turunen, a magyar Ossian és az Exodus. Mivel mától már nem csak bérletet, hanem napijegyet is lehet vásárolni, a szervezők egy rendhagyó videóval készültek ebből az alkalomból.