-
Gyertyaszentelő a Székesegyházban
Február 2-án hétfőn, Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján, 16 óra 30-kor közös zsolozsmát, majd 17 órától koncelebrált ünnepi szentmisét tartanak a Székesegyházban. A Megszentelt élet világnapján együtt imádkozhatnak a hívek a szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak képviselőivel.
2026.01.31. -
Emberi sorsok a Don-kanyarban
A 2. magyar hadsereg tragédiájának hátterével, a magyar honvédek történetének máig ható üzenetével ismerkedhettek meg a fiatalok pénteken a Vármegyeházán, ahol Illésfalvi Péter történész tartott szemléletes előadást. A fiatalokat Vargha Tamás honvédelmi miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és dr. Tanárki Gábor főispán köszöntötte
2026.01.30. -
Emberi sorsok a Don-kanyarban
Rendhagyó történelemórát tartottak a Vármegyeházán. A középiskolás diákok a Don-kanyar tragédiájának történelmi hátteréről hallhattak előadást, valamint mini kiállítás keretében tekinthették meg a katonai egyenruhákat és felszereléseket.
2026.01.30. -
Mezőföld tánchagyományai
Béresek nyomában címmel a Mezőföld hagyományait idézték meg a Táncházban. A koreográfiákat Majoros Róbert és Majorosné Szabó Veronika jegyzi.
2026.01.30.
A fa bűvöletében - fehérvári faesztergályosok alkotásai a Gárdonyi Géza Művházban
A Magyar Faesztergályos Egyesület kiállítását Kovács György címzetes igazgató nyitotta meg, aki maga is faesztergályos, majd szakmai bemutató volt a művház alagsorában. A tárlat február 25-ig, az intézmény nyitvatartási idejében látogatható.
Mint Kovács György elmondta, még a nyolcvanas évek elején a megyei művközpont igazgatójaként találkozott Köpf Jenővel, amikor más faipari szakkörök vezetőit kezdték el képezni. Felelevenítette azokat az időket, amikor éveken keresztül járt hozzá, hogy elsajátítsa a faesztergálás mesterségét.
Négy alkotó tárgyait lehet megtekinteni: Demeter László, Szalai Csaba, Köpf Jenő és Kovács György különleges alkotásai várják a látogatókat a Gárdonyi Géza Művelődési Ház aulájában.
Ha valaki szeretné elsajátítani és megtanulni a faesztergálás alapjait, az csak gyakorlás kérdése - mondta Köpf Jenő. Csak a fantázián múlik, hogy az ember mit tud kihozni a fából. A pandémia miatti korlátozások miatt a faesztergályos közösségünk sem tudott találkozókat szervezni, de azok a hetek sem teltek tétlenül, megalkotta a faesztergályos "antivírust".
Székesfehérvár az egyik központja az amatőr faesztergálásnak, ugyanis minden télen itt tart országos találkozót a Magyar Faesztergályosok Egyesülete, melynek székhelye is a város. A pandémia kicsit ugyan megtépázta a létszámot, de Galántától a Délvidékig és Kárpátaljától Vas megyéig az ország minden részéből érkeznek ilyenkor Fehérvárra a faesztergályosok – emelte ki Kovács György. Fontos célunk, hogy minél több olyan rendezvényt szervezzünk, ahol az emberek megismerhetik a faesztergálás szépségét.
(A február 4-én induló hat alkalmas tanfolyamról a 06209391899-es telefonszámon lehet érdeklődni.)