-
Elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója. A Kossuth-díjas művész idén februárban töltötte be 79. életévét. Többször játszott az elmúlt években is Székesfehérváron és a városban kezdte a gimnáziumi tanulmányit is.
2026.04.27. -
Tánc világnapja a színházban
A tánc világnapjához kapcsolódóan idén is nagyszabású gálával készült az Alba Regia Táncegyüttes. A Vörösmarty Színházban vasárnap este a Mozdulatlan legendák című előadást láthatta a közönség. A ma esti ráadásműsorra korlátozott számban még lehet jegyet váltani.
2026.04.27. -
Mozdulatlan legendák
Különleges műsorral készült az Alba Regia Táncegyüttes tánc világnapjára. A Mozdulatlan legendák című előadás Székesfehérvár történetét mutatta be hat korszakon és hat híres köztéri szobron keresztül.
2026.04.27. -
"Angyaltollat keresni mentem"
Nagy László, egykori kiváló író születésének 100. évfordulójára emlékeztek a tavalyi évben a Csoóri Sándor Társaságnál. Az ő kezdeményezésükre rendeztek filmvetítést a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2026.04.24.
A dzsungel könyve előadásaival veszi kezdetét az idei Nyári Színház
Július 12-től július 25-ig várja a nézőket a Nyári Színház először a Vörösmarty Színházban, majd a Pelikán Udvarban. A hagyományos rendezvénysorozat változatos és színvonalas előadásokat kínál. Szurdi Miklós rendezésében július 12-én csütörtökön 18 órától mutatják be A dzsungel könyve musicalt, amelyet pénteken 18 órakor is láthatnak a nézők. Július 20-21-én a Portugál, július 24-25-én pedig a Két összeillő ember című zenés játék szórakoztatja a közönséget a Pelikán Udvarban.
2012.06.21. 16:03 |
Július 12-től július 25-ig várja a nézőket a Nyári Színház programsorozata először a Vörösmarty Színházban, majd a Pelikán Udvarban. A hagyományos rendezvénysorozat változatos és színvonalas előadásokat kínál. Szurdi Miklós rendezésében július 12-én csütörtökön 18 órától mutatják be A dzsungel könyve musicalt, amelyet pénteken 18 órakor is láthatnak a nézők. Július 20-21-én a Portugál, július 24-25-én pedig a Két összeillő ember című zenés játék szórakoztatja a közönséget a Pelikán Udvarban.
A Dés-Geszti-Békés szerzőtrió híres-neves musicaljét, A dzsungel könyvét Szurdi Miklós rendezi a Vörösmarty Színházban. „A gyerekek megismerhetik azt a hihetetlenül érdekes világot, amit a dzsungel és környéke jelent, a felnőttek pedig azt a társadalmat fedezhetik fel a darabban, ami talán nem is áll olyan messze jelen társadalmunktól.” - mondta az előadásról a rendező. A jelmezeket Juhász Kati tervezi - ő jegyzi az Óz, a nagy varázsló gyönyörű jelmezeit is - és Bakó Gábor állítja össze a koreográfiát. Az előadás zenei vezetője Döme Zsolt. A dzsungel könyvét július 12-én csütörtökön és július 13-án pénteken mutatják be 18 órai kezdettel.
Quintus Konrád A dzsungel könyve előadásaival kapcsolatban elmondta, hogy Maugli és Túna szerepeire castingot hirdetett a színház idén tavasszal, amelyre a 17 és 25 év közötti, zeneileg képzett, színpadi gyakorlattal rendelkező fiatalok jelentkezését várták. Így választották ki a Túnát felváltva alakító Dézsi Éva Darinkát és Gárdonyi Fannit, illetve a legmegfelelőbb „Mauglikat”: Eszes Szabolcsot és Horváth Gyula Antalt.
A Nyári Színház még két nagysikerű előadással várja a közönséget. Július 20-án és 21-én a Portugál című előadást játsszák a Pelikán Udvarban, Július 24-én és 25-én pedig a Két összeillő ember kerül színpadra. Quintus Konrád elmondta, hogy ez utóbbi darabot, amely a város által szeretett két színészre, Keller Jánosra és Váradi Eszter Sárára íródott, nagy sikerrel mutatta be az idei évadban a Vörösmarty Színház.