-
Kis esti zene
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar (ARSO) vonósai közül Ilosfai Csenge (hegedű), Pápai-Márkus Júlia (hegedű), Balogh Zsuzsanna (brácsa) és Lakatos Sára (cselló) kvartettje szólaltja meg Farkas Ferenc, Mozart, Schubert, Bartók és Albeniz egy-egy jól ismert művét. A június 10-én, szombaton 18 órakor kezdődő koncertre jegyek már kaphatók.
2023.06.07. -
Táborok a múzeumban
Meghirdette nyári táborait a Szent István Király Múzeum. Az intézmény Az időutazó nyomában címmel Székesfehérváron rendez tábort, a táci Gorsium Régészeti Parkban pedig két turnusban várja a fiatalokat. Előbbire a 10 és 14 év közötti, utóbbira pedig a 7 és 13 év közötti gyermekek jelentkezhetnek.
2023.06.07. -
Királyaink útján Horvátországban
Filmbemutatóra várják a fehérváriakat csütörtök este Fehérváron, Vakler Lajos Penna Regia-díjas szerkesztő-riporter és alkotótársai 2022-ben Horvátországban folytatták azt az utat, amelyet az egykori Árpád-házi uralkodók határon túli emlékhelyeinek felkutatására indítottak.
2023.06.07. -
Keddcsináló kultúrmix
Továbbra is nagy népszerűségnek örvend a Viktória Rehabilitációs Központ kulturális programsorozata. A Keddcsináló kultúrmix felajánlásai a Központban élők életét könnyítik meg.
2023.06.07.
A derék város – megjelent a Székesfehérvár Anno harmadik kötete

Az 1980-as évek második felében kezdődött el az a munka, amikor Demeter Zsófia Gelencsér Ferenccel közösen elkezdett dolgozni a Székesfehérvár Anno első kötetén, ami 1990-ben jelent meg. Ez a könyv a dualizmus korszakára fókuszált, de kitekintések voltak a két világháború közötti korszakra is. 2002-ben jelent meg a Székesfehérvár Anno második kötete, az Örvendezz Királyi város, amiben az 1938-as Szent István Emlékév székesfehérvári eseményeire fókuszált a szerző munkatársaival, bemutatva az előkészületeket és az előkészületekben résztvevők fontos tevékenységét is.

Idén, 2018-ban a történet a harmadik állomásához érkeztünk, "A derék város” címmel jelent meg a Székesfehérvár Anno 3. kötete.
Demeter Zsófia a könyvbemutatón köszönetet mondott mindenkinek, aki segítette a kiadvány megjelenését és elmondta, hogy aki elolvassa ezt a könyvet, megismerheti azt a folyamatot, hogy a fehérváriak hogyan gondolkodtak városukról.
A könyvet a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében Dr. Hermann Róbert történész, egyetemi tanár mutatta be. „Az embernek néha az az érzése, hogy amit Demeter Zsófia nem tud ennek a városnak a XIX. századi – XX. századi történetéről, azt nem is érdemes tudni, vagy nem lehet megtudni, mert nincs hozzá forrás.” - fogalmazott a történész, aki szólt arról is, hogy hihetetlenül pezsgő, élő, fejlődő város képét rajzolja elénk a szerző. Hermann Róbert kiemelte, hogy az olvasmányos könyvből megismerhetjük városunk központi szerepköreit az 1600-as évek végétől az 1930-ig tartó Szent Imre-emlékévvel bezárólag. A történész szerint tudományos korrektség jellemzi a három részből álló kiadványt, amelyben az eddig ismert kutatások mellett a legfrissebb tudományos eredmények is helyet kaptak.
A könyv segítségével bepillantást nyerhetünk az Ybl család mindennapjaiba, a 48-as szabadságharc székesfehérvári eseményeibe, a magyar nyelvű színjátszás születésének műhelytitkaiba és az is kiderül, hogyan lett munkahelyből mulatókert Öreghegy.
Az eseményen részt vett Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és Cser-Palkovics András polgármester is, aki köszönetét fejezte ki azoknak, akik megálmodták a kötetet, és elvégezték az óriási kutatómunkát. „Fontos, hogy legyen egy ilyen sorozat, ami feldolgozza a várostörténetet sok érdekességgel, izgalmasan és ahol van erre lehetőség, fényképekkel. Ez a kötet izgalmas időszakot ölel fel, a városnak az újjáéledését, fejlődését és a mai értelemben véve nagyvárossá válását mutatja be.” - mondta el Székesfehérvár polgármestere. Cser-Palkovics András hozzátette, a kötet bemutatja azokat a folyamatokat is, amik a mában is hatnak, illetve ma is kihívásokat jelentenek a város számára.