Kiállítással ünnepel a 60 éves Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület

A hétvégi, január 13-14-i, jubileumi seregszemléjére készül a fennállásának 60. évfordulóját idén ünneplő Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület. A szombaton és vasárnap Székesfehérváron, a VOKE Vörösmarty Művelődési Házban látogatható kiállításon galambok, díszbaromfik, díszmadarak, nyulak és egyéb kisállatok több mint négyszáz egyedét láthatja a közönség.
2018.01.09. 12:15 |
Kiállítással ünnepel a 60 éves Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület

Harminchat éve, 1982 óta minden esztendőben megrendezi kiállítását az V-061 Alba Regia Galamb - és Kisállattenyésztő Egyesület. A kiállítás az évek során kibővült a díszbaromfik és különféle nyúlfajták bemutatásával, az tavalyi évtől pedig már a díszmadár-tenyésztők is részesei a hagyományos rendezvénynek. Az idei kisállat-kiállítás részleteiről kedden délelőtt számoltak be a szervezők a Hiemer-házban.

1958 márciusában, a Magyar Röp,- Dísz,- és Haszongalamb-tenyésztők Szövetségének budapesti megalakulása után a tagegyesületek megalakítása következett, melynek során, Székesfehérváron, májusban alakult meg, a V-61 sorszámú galambász egyesület 15 taggal. Az egyesület tagsága folyamatosan cserélődött, generációk jöttek és haltak ki. Székesfehérváron és környékén, de döntően a felsővárosi portákon és néhány tenyészetben maradt ránk, a közel száz év alatt kialakult, a városunk nevét viselő galambfajta, a székesfehérvári bukó galamb. Ezen felül Székesfehérvárhoz, Dr. Viniczay László, aljegyző nevéhez kötődik a magyar óriásnyúl kitenyésztése is. A V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesületének taglétszáma jelenleg 54 fő.” - tájékoztatott Szűcs Antal, a V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesületének elnöke.

A hagyományoknak megfelelően ezen a kiállításon is részt vesz a Székesfehérvári- és Erdélyi Bukógalamb Tenyésztők Fajtaklubja. „Az általunk tenyésztett galambfajtákból, több mint hatvan egyed lesz látható. Alapvető célkitűzésünk, hogy a fiatalokkal, a következő generációval megismertessük tevékenységünket.” - mondta el Bárány István, a Székesfehérvári és Erdélyi Bukógalambokat Tenyésztők Fajtaklubjának elnöke.

"Egyesületünk tagjai a tenyészeteikben megtalálható díszmadár-fajták közül száz egyedet fognak bemutatni.” – mondta Körtélyesi Ferenc, a Díszmadár-barátok Székesfehérvári Egyesületének elnöke, aki hozzátette, egyesületük fő célja, hogy becsempésszék a lakások szobáiba a természetet és az állatgondozáson keresztül neveljék felelősségtudatra a gyerekeket.

Több szempontból is fontos ez a hagyományos rendezvény; egyrészt példamutató közösségek példaértékű összefogásával valósul meg évről-évre ez az esemény, amely felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt bemutatja környezetünk értékeit.” – fogalmazott Molnár Tamás, Székesfehérvár Önkormányzatának civil és ifjúsági tanácsnoka.

A kiállítás szombaton 8-18, vasárnap 8-14 óráig látogatható, a belépés csoportok és gyerekek számára díjtalan, felnőttek részére 500 forint/fő.