-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
50 évet osztott ki a Székesfehérvári Városi Bíróság az erőszakos szatíroknak
Csaknem pontosan ötven év fegyház-, illetve börtönbüntetést osztott szét a bíróság egy, rablások tucatjait elkövető erőszakos szatírbanda hat tagja között Székesfehérvárott. Az elsőfokú ítélet szerint a tettesek 2005-ben számos lányt és fiatal nőt erőszakoltak meg a Velencei-tó menti településeken, sértettjeiket ki is rabolták. A banda - melynek tagjai a bűncselekmények elkövetésekor rendszeresen csuklyát viseltek - több alkalommal lecsapott egyes Pest megyei településeken is. Négy vádlott együttesen 41 és fél év fegyházbüntetést kapott, további két bandatagra 5, illetve 2 év börtönt szabtak ki.
2007.07.18. 14:41 |
Csaknem pontosan ötven év fegyház-, illetve börtönbüntetést osztott szét a bíróság egy, rablások tucatjait elkövető erőszakos szatírbanda hat tagja között Székesfehérvárott. Az elsőfokú ítélet szerint a tettesek 2005-ben számos lányt és fiatal nőt erőszakoltak meg a Velencei-tó menti településeken, sértettjeiket ki is rabolták. A banda - melynek tagjai a bűncselekmények elkövetésekor rendszeresen csuklyát viseltek - több alkalommal lecsapott egyes Pest megyei településeken is. Négy vádlott együttesen 41 és fél év fegyházbüntetést kapott, további két bandatagra 5, illetve 2 év börtönt szabtak ki.A Székesfehérvári Városi Bíróság ítélenének indoklása szerint a hat vádlott 2005. februárjától csaknem fél éven át számos alkalommal támadott meg fiatal nőket a Velencei-tónál fekvő településeken. Sértettjeikkel erőszakoskodtak, akit tudtak, megbecstelenítettek, de elvették az értékeiket is. A bíróság mintegy 30 rendbeli csoportos rablásban, valamint több rendbeli erőszakos közösülésben, személyi szabadság aljas indokból elkövetett megsértésében, fegyveres rablási kísérletben és más bűncselekményekben mondta ki bűnösnek a csapat tagjait.
Az elsőrendű vádlott 14 év, másodrendű társa 11 év, míg a harmad- és negyedrendű 9, illetve 7 és fél év fegyházbüntetést kapott; két másik vádlottat együttesen hét év börtönre ítélt a taláros testület. Az ítélet a fellebbezések miatt még nem jogerős, a másodfokú ítélet várhatóan az ősszel születhet meg a Fejér Megyei Bíróságon.