-
Megújul a KRESZ
Biztonságosabb utakat szeretne? Mondja el a véleményét a KRESZ-megújítás tervezetéről! Csupán 10-15 percet vesz igénybe a Közlekedési és Beruházási Minisztérium által készített kérdőív kitöltése, amely többek között az elektromos rollerek használatának kérdéskörét is érinti. A válaszadás anonim és önkéntes.
2026.07.28. -
Nyolc önkormányzati érdekképviselet közösen készít szakpolitikai javaslatcsomagot
Újabb érdemi és előremutató egyeztetésen vagyunk túl a nyolc önkormányzati érdekképviseleti szervezet vezetőivel a készülő közös, össz-szövetségi szakpolitikai javaslatcsomagunkról - írta Facebook oldalán Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere, aki június eleje óta a Megyei Jogú Városok Szövetségének az elnöke.
2026.07.21. -
Felvételi 2026
Július 23-án este, feltehetően a korábbi évekhez hasonlóan este nyolckor kiderül, hogy a közel 130 ezer felvételiző közül kiket vettek fel valamelyik magyar egyetem szeptemberben induló alap-, osztatlan- vagy mesterképzésére - ekkor hozza nyilvánosságra ugyanis az Oktatási Hivatal a felvételi ponthatárait.
2026.07.20. -
Július 23-án jönnek a ponthatárok
2023-től kedve mindig július harmadik szerdáján hirdették ki az egyetemi ponthatárokat, ez azonban idén egy kicsit csúszik, hiszen július 23-án, csütörtökön fog majd kiderülni, hogy kit hova vettek fel.
2026.07.13.
3341-re emelkedett a fertőzöttek száma - Fejérben 338 az igazolt esetszám
A kormányzati portálon azt írták: újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új típusú koronavírus-fertőzést. Az elhunytak száma 430-ra emelkedett. 1102-en már gyógyultan távoztak a kórházból. Az aktív fertőzöttek száma 1809-re csökkent. Az aktív fertőzöttek 60 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 58 százaléka budapesti vagy Pest megyei.
Kiemelték: a védekezés második szakaszában vagyunk. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet és továbbra is elkerüljük a járvány "berobbanását". Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is kijárási korlátozás van, vidéken viszont új szabályok léptek életbe. Az egész országban fontos a 1,5 méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és a tömegközlekedési eszközökön.
Az időseket továbbra is arra kérik, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonukat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra látogassák - tették hozzá.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1609 ember) és Pest megyében (456) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér (338), Komárom-Esztergom és Zala (176), valamint Csongrád megye (113). Vas megyében van a legkevesebb (14) fertőzött Magyarországon.