-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
31 ittas vezetővel találkoztak a rendőrök a héten - a KRESZ betartására hívják fel a figyelmet a rendőrök
Harmincegy ittas állapotban közlekedő, nyolc baleset, tizenegy sérült az elmúlt 168 óra mérlege. A balesetek közül kettő súlyos és hat könnyű kimenetelű volt. A közúti ellenőrzést végző rendőrök kiugróan sok, összesen 31 alkoholos és egy bódult állapotban lévő közlekedőt szűrtek ki a forgalomból. A Meteorológiai Intézet honlapján található előrejelzés szerint a hosszú hétvégén helyenként heves zivatarok kialakulására lehet számítani. A rendőrség kéri, hogy figyelmesen, a mindenkori időjárási és útviszonyoknak megfelelően, a KRESZ szabályok maradéktalan betartásával és kifogástalan műszaki állapotú járművel közlekedjenek.
2007.05.25. 09:40 |
Harmincegy ittas állapotban közlekedő, nyolc baleset, tizenegy sérült az elmúlt 168 óra mérlege. A balesetek közül kettő súlyos és hat könnyű kimenetelű volt. Többségük a közlekedők figyelmetlenségéből, az elsőbbségjog megsértéséből következett be, valamint egy esetben az ittasság is közrejátszott. Kiugróan magas volt a közlekedésből kiszűrt ittasok száma…
Május 18-a és 25-e közötti időszakban Fejér megye útjain történt nyolc balesetben összesen tizenegy személy sérült meg, ebből ketten súlyos, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, kilencen könnyebben sérültek.
A baleseti okok között a legjellemzőbb a sofőrök figyelmetlensége, valamint az elsőbbség megadásának elmulasztása. Egy esetben szerepelt az ittasság mint mellékok.
A közúti ellenőrzést végző kollégák kiugróan sok, összesen 31 alkoholos és egy bódult állapotban lévő közlekedőt szűrtek ki a forgalomból. Közülük heten kerékpárral, ketten pedig segéd-motorkerékpárral közlekedtek. Egy közlekedő súlyosan, kettő közepesen négy enyhén ittas állapotban volt. Kettő személyt az orvos a klinikai tünetek alapján nem talált ittasnak. Huszonketten nyilatkozaton ismerték el hogy alkoholos állapotban közlekedtek. Három fő vezetéstől eltiltás hatálya alatt vett részt a forgalomban.
A belesetek napszakonkénti megoszlása azt mutatja, hogy főként a délelőtti (4) és a reggeli (2) órák voltak a legveszélyesebbek. A megyében egy baleset igényelt rendőri intézkedést délután, egy az éjszaka. Kettő-kettő baleset történt május 20-án, 23-án és 25-én.
A Meteorológiai Intézet honlapján található előrejelzés szerint a hosszú hétvégén helyenként heves zivatarok kialakulására lehet számítani. Heves zivatar környezetében felhőszakadás, jégeső és viharos (60-90 km/h) széllökés is előfordulhat. Klasszikus értelemben vett időjárási front nincs felettünk, de a hőség miatt a melegfrontokkal együtt járó tünetek jelentkezhetnek.
A rendőrség kéri, hogy figyelmesen, a mindenkori időjárási és útviszonyoknak megfelelően, a KRESZ szabályok maradéktalan betartásával és kifogástalan műszaki állapotú járművel közlekedjenek. Balesetmentes közlekedést kívánunk Fejér megye útjain!
Május 18-a és 25-e közötti időszakban Fejér megye útjain történt nyolc balesetben összesen tizenegy személy sérült meg, ebből ketten súlyos, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, kilencen könnyebben sérültek.
A baleseti okok között a legjellemzőbb a sofőrök figyelmetlensége, valamint az elsőbbség megadásának elmulasztása. Egy esetben szerepelt az ittasság mint mellékok.
A közúti ellenőrzést végző kollégák kiugróan sok, összesen 31 alkoholos és egy bódult állapotban lévő közlekedőt szűrtek ki a forgalomból. Közülük heten kerékpárral, ketten pedig segéd-motorkerékpárral közlekedtek. Egy közlekedő súlyosan, kettő közepesen négy enyhén ittas állapotban volt. Kettő személyt az orvos a klinikai tünetek alapján nem talált ittasnak. Huszonketten nyilatkozaton ismerték el hogy alkoholos állapotban közlekedtek. Három fő vezetéstől eltiltás hatálya alatt vett részt a forgalomban.
A belesetek napszakonkénti megoszlása azt mutatja, hogy főként a délelőtti (4) és a reggeli (2) órák voltak a legveszélyesebbek. A megyében egy baleset igényelt rendőri intézkedést délután, egy az éjszaka. Kettő-kettő baleset történt május 20-án, 23-án és 25-én.
A Meteorológiai Intézet honlapján található előrejelzés szerint a hosszú hétvégén helyenként heves zivatarok kialakulására lehet számítani. Heves zivatar környezetében felhőszakadás, jégeső és viharos (60-90 km/h) széllökés is előfordulhat. Klasszikus értelemben vett időjárási front nincs felettünk, de a hőség miatt a melegfrontokkal együtt járó tünetek jelentkezhetnek.
A rendőrség kéri, hogy figyelmesen, a mindenkori időjárási és útviszonyoknak megfelelően, a KRESZ szabályok maradéktalan betartásával és kifogástalan műszaki állapotú járművel közlekedjenek. Balesetmentes közlekedést kívánunk Fejér megye útjain!