-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
23 ember sérült meg közlekedési balesetekben a héten
Június harmadik hetében, nem kevesebb, mint 23 személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset történt, melyek során két személy életét vesztette, húszan súlyosan, harmincketten könnyen sérültek. A legsúlyosabbnak mondható az a 6-os főúton történt személyautó-autóbusz frontális ütközés, amelyben egy személy a helyszínen életét vesztette, további kilenc könnyen sérült…
2007.06.22. 12:41 |
Június harmadik hetében, nem kevesebb, mint 23 személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset történt, melyek során két személy életét vesztette, húszan súlyosan, harmincketten könnyen sérültek. A legsúlyosabbnak mondható az a 6-os főúton történt személyautó-autóbusz frontális ütközés, amelyben egy személy a helyszínen életét vesztette, további kilenc könnyen sérült…
Június 15. és 22. közötti időben két halálos végű, hét súlyos és tizennégy könnyű személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset történt Fejér megyében. A balesetekben két személy életét vesztette, nyolcan súlyosan, harmincketten könnyen sérültek. A sérültek között összesen tizenegyen sérültek gyalogosként, kerékpárosként vagy motorosként. A többiek zárt járműben szenvedtek el okozóként, vagy részesként sérülést. A 23 balesetből öt egyértelműen elsőbbségi jog megsértéséből adódott, de szabálytalanul vagy figyelmetlenül végrehajtott kanyarodási, megfordulási manőver (3), tiltott helyen vagy figyelmetlenül végzett gyalogátkelés (5) is jellemző volt az elmúlt napokra. Vaddal ütközés, gyorshajtás, nem körültekintően végrehajtott megállás, útelhagyás is szerepel a baleseti okok között.
Két esetben bizonyítottan volt jelen az ittasság, mint mellék ok, egy balesetben még tisztázni szükséges, hogy az autót a bent ülők közül ki vezette. Hiszen a két személy közül egyik ittas volt, de egyikőjük sem vállalja, hogy vezette volna a járművet a baleset bekövetkezése idején. Közúti ellenőrzés és anyagi káros baleset kapcsán további 25 járművezető ittasságára derült fény. Egy tucatnyian voltak azok, akiknél szabálysértési értékhatárig színeződött el a szonda, ők nyilatkozatot töltöttek ki az általuk elfogyasztott szeszesital mennyiségére és a fogyasztás tényére vonatkozóan, nyolc személyt enyhén, négyet közepesen, egy sofőrt súlyosan ittasnak találtak a mintavételt végző orvosok a klinikai tünetek alapján. Az ittas járművezetők között öt kerékpárost és egy kerti traktorost regisztráltak a járőrök.
A balesetek bekövetkezésének megoszlása a napszakokat tekintve a következőképp alakult: egy baleset történt a reggeli, hét a délelőtti, nyolc a délutáni, négy az esti és három az éjszakai órákban történt.
A rendőrség kéri, hogy figyelmesen, óvatosan, a mindenkori időjárási és útviszonyok figyelembe vételével, a KRESZ szabályok maradéktalan betartása mellett, kifogástalan műszaki állapotú járművel vegyenek részt a forgalomban. Ne feledjék! Az úton egyenrangú felek kell legyenek! Ittasan ne üljenek volán mögé! Használják az autó passzív biztonsági eszközeit!
Balesetmentes jó közlekedést kívánunk Fejér megye útjain közlekedőknek!
Június 15. és 22. közötti időben két halálos végű, hét súlyos és tizennégy könnyű személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset történt Fejér megyében. A balesetekben két személy életét vesztette, nyolcan súlyosan, harmincketten könnyen sérültek. A sérültek között összesen tizenegyen sérültek gyalogosként, kerékpárosként vagy motorosként. A többiek zárt járműben szenvedtek el okozóként, vagy részesként sérülést. A 23 balesetből öt egyértelműen elsőbbségi jog megsértéséből adódott, de szabálytalanul vagy figyelmetlenül végrehajtott kanyarodási, megfordulási manőver (3), tiltott helyen vagy figyelmetlenül végzett gyalogátkelés (5) is jellemző volt az elmúlt napokra. Vaddal ütközés, gyorshajtás, nem körültekintően végrehajtott megállás, útelhagyás is szerepel a baleseti okok között.
Két esetben bizonyítottan volt jelen az ittasság, mint mellék ok, egy balesetben még tisztázni szükséges, hogy az autót a bent ülők közül ki vezette. Hiszen a két személy közül egyik ittas volt, de egyikőjük sem vállalja, hogy vezette volna a járművet a baleset bekövetkezése idején. Közúti ellenőrzés és anyagi káros baleset kapcsán további 25 járművezető ittasságára derült fény. Egy tucatnyian voltak azok, akiknél szabálysértési értékhatárig színeződött el a szonda, ők nyilatkozatot töltöttek ki az általuk elfogyasztott szeszesital mennyiségére és a fogyasztás tényére vonatkozóan, nyolc személyt enyhén, négyet közepesen, egy sofőrt súlyosan ittasnak találtak a mintavételt végző orvosok a klinikai tünetek alapján. Az ittas járművezetők között öt kerékpárost és egy kerti traktorost regisztráltak a járőrök.
A balesetek bekövetkezésének megoszlása a napszakokat tekintve a következőképp alakult: egy baleset történt a reggeli, hét a délelőtti, nyolc a délutáni, négy az esti és három az éjszakai órákban történt.
A rendőrség kéri, hogy figyelmesen, óvatosan, a mindenkori időjárási és útviszonyok figyelembe vételével, a KRESZ szabályok maradéktalan betartása mellett, kifogástalan műszaki állapotú járművel vegyenek részt a forgalomban. Ne feledjék! Az úton egyenrangú felek kell legyenek! Ittasan ne üljenek volán mögé! Használják az autó passzív biztonsági eszközeit!
Balesetmentes jó közlekedést kívánunk Fejér megye útjain közlekedőknek!