-
Fivérek a Díszudvaron
A Székesfehérvári Királyi Napokon péntek este tartották a Fivérek című darab nyilvános főpróbáját. A Matuz János által írt és rendezett, a Szent István uralkodását követő évtizedekről, trónviszályokról szóló előadást az eső miatt félbe kellett szakítani. A Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Szignum Műhelyének diákszínjátszói a kényszerű szünet után, nehezített körülmények között, de befejezték az előadást.
2026.08.22. -
A Háry János koncertszerű előadásával zárult az augusztus 20-i nemzeti ünnep
A Háry János című Kodály Zoltán-daljáték koncertszerű előadásával zárultak az államalapítás ünnepének tiszteletére rendezett programok Székesfehérváron. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a közreműködő neves előadóművészek és városi kórusok tagjaiból álló összkar nagyszabású közös produkcióját telt házas közönség kísérte figyelemmel augusztus huszadikának estéjén a Zichy-színpadon.
2026.08.21. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
2013 Plusz - bemutatták a Fricsay Katonazenekari Fesztiválról készült filmet
A Szent István Király Múzeum Megyeház utca 17. szám alatti épületében május 4-ig látható "2013 PLUSZ" című kiállítás, amelynek keretében felidézhetjük az Emlékév eseményeit, továbbá múzeumpedagógiai foglalkozásokkal is várják az odalátogatókat. A tárlathoz kapcsolódóan készített filmet a Fehérvár Médiacentrum a Fricsay katonazenekari fesztiválról, melyet pénteken vetítettek le.
2014.04.04. 18:36 |
A Szent István Király Múzeum Megyeház utca 17. szám alatti épületében május 4-ig látható "2013 PLUSZ" című kiállítás, amelynek keretében felidézhetjük az Emlékév eseményeit, továbbá múzeumpedagógiai foglalkozásokkal is várják az odalátogatókat. A tárlathoz kapcsolódóan készített filmet a Fehérvár Médiacentrum a Fricsay katonazenekari fesztiválról, melyet pénteken vetítettek le.

Köszöntőjében Vargha Tamás államtitkár, Székesfehérvár országgyűlési képviselője hangsúlyozta, hogy Fehérvár Szent István kora óta katonaváros, így méltó helyszínt jelentett a fesztiválnak, amelyen négy katonazenekart köszönthettünk tavaly augusztusban. A fesztivál névadójáról szólva elmondta, Fricsay Richárd katonakarmesternek érkezett Fehérvárra, azonban jóval többet tett ennél: létrehozta a városban a zeneiskolát és a városi dalárdát. Vargha Tamás kiemelte, hogy a film segítségével most újra átélhetjük a fesztivál legszebb pillanatait és az ünnep örömét.
KÉPGALÉRIA a Fricsay Richárd Katonazenekari Fesztiválról
KÉPGALÉRIA a Fricsay Richárd Katonazenekari Fesztiválról
A köszöntőt követően levetítették a Fehérvár Médiacentrum Fricsay-napról készült filmjét. A Magyar Honvédség kaposvári, székesfehérvári, tatai és veszprémi helyőrségi zenekarainak részvételével 2013 augusztus 13-án rendezték meg Székesfehérváron a Fricsay Richárd Katonazenekari Fesztivált. A rendezvény térzenével indult, majd az ünnepélyes megnyitót követően szakalaki bemutatók és összevont koncertek következtek.
A 2013 PLUSZ kiállítást ingyenesen lehet látogatni 2014. május 4-ig, hétfő kivételével naponta 10 és 18 óra között a Megyeház utca 17. szám alatt. Az óvodás, illetve általános és középiskolás csoportokat múzeumpedagógiai foglalkozásokra is várják a szervezők. A gyerekek felelevenítik az Emlékév eseményeit, szerepekbe helyezkednek és interjúkat készítenek a „ünneplő közönség tagjaival”, sőt, a nagyobb diákok újságot is szerkesztenek az elmúlt évben történtekről. A kiállítással kapcsolatos további információ a www.szikm.hu oldalon található.
