-
Figyeljünk a tűzveszélyes területekre!
A nyári, aszályos időszak miatt kiemelten fontos a tűzveszély megelőzése, a száraz növényzet eltávolítása, a mezőgazdasági területeken pedig ezek beszántása. A Városgondnokság folyamatosan végez kaszálást a közterületeken, és erre kérik az ingatlan- és területtulajdonosokat is. A Katasztrófavédelem felhívja a lakosság figyelmét a tűzgyújtási tilalomra, a pirotechnikai eszközök használatának mellőzésére.
2026.08.25. -
A péntek esti vihar több helyen is károkat okozott Székesfehérváron
A péntek esti vihar több helyen is fákat, illetve faágakat rongált meg Székesfehérváron. A Kígyó utcában egy leszakadt faág öt autóra zuhant és egy fa is kettéhasadt az utcában. A Berényi úton egy platán nagyobb ága szakadt le.
2026.08.22. -
Elfogták a rabló párost
Három bűncselekmény rövid időn belül, két tizenéves gyanúsított és egy elektromos motorkerékpár. A székesfehérvári rendőrök széles körű adatgyűjtéssel, tanúkutatással, térfigyelő kamerafelvételek elemzésével azonosították a fiatalokat. Egyiküket őrizetbe vették.
2026.08.21. -
Együtt a kéklámpások az életmentésért
Húsznál is több embert kísértek biztonságos helyre a fehérvári rendőrök, egy kerekesszéket használó lakót pedig az ötödik emeletről vittek ki a járőrök a szerdai lakástűz során. Egy hetedik emeleti lakás égett ki a Toronysoron.
2026.08.20.
125 tonna illegális fémhulladékot foglalt le NAV
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy fejér megyei ingatlanon mintegy 125 tonna, illegális fémhulladékot foglaltak le. Az ingatlan tulajdonosát a Nemzeti Adó- és Vámhivatal felszólította, hogy felhalmozott fémhulladékot 30 napon belül szállítsa el. Miután ennek nem tett eleget, a pénzügyőrök lefoglalták az ott talált, mintegy 125 tonnányi, fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot.
2014.07.21. 09:17 |
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy fejér megyei ingatlanon mintegy 125 tonna, illegális fémhulladékot foglaltak le. Az ingatlan tulajdonosát a Nemzeti Adó- és Vámhivatal felszólította, hogy felhalmozott fémhulladékot 30 napon belül szállítsa el. Miután ennek nem tett eleget, a pénzügyőrök lefoglalták az ott talált, mintegy 125 tonnányi, fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot.

A pénzügyőrök számára a fémtörvény egyik újonnan bevezetett rendelkezése adta meg a lehetőséget az ellenőrzésre. Ennek értelmében fémkereskedelmi engedélyköteles anyag legfeljebb 3 köbméter mennyiségben halmozható fel egy-egy ingatlanon és további feltétel, hogy annak a lakóingatlanhoz köthetően kell keletkezni.
Az ingatlant némely helyen szinte embermagasságban borította a fémhulladék. A gaz, a fák, és a bokrok által már benőtt hulladékhalmok alapján feltételezhető, hogy a tulajdonos több éven keresztül gyűjtötte a fémhulladékot, melyet illegálisan tárolt. Az ügyhöz kapcsolódóan a mulasztási bírság összege elérheti a 2 millió forintot.