-
Karriernap kismamáknak
Karriernapot szervezett a fehérvári Emerson az otthon lévő kismamák számára. Fő céljuk, hogy a gyermekvállalásról nyíltabban tudjanak kommunikálni céges környezetben. A programhoz az Emerson vezetősége már a kezdetektől rendkívül támogatóan állt hozzá.
2023.05.25. -
„Aki nem fejleszt, az lemarad.”
Fennállásának huszadik évfordulóját ünnepli az Adu Alba Kft. A faalapú csomagolóanyagokkal, raklapokkal, ládákkal, valamint különböző műanyagokkal foglalkozó székesfehérvári cég 2003-ban 30 négyzetméteren kezdte meg munkáját, hamarosan azonban 3000 négyzetméteren folytathatják tevékenységüket. A jeles alkalomból a város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a céget.
2023.05.22. -
Visszatér a kedvelt édesség
Április végén újraindult a Pilóta szendvicskeksz gyártása a Mondelez Csoporthoz tartozó Győri Keksz székesfehérvári gyárában. A hírt Székesfehérvár polgármestere is megosztotta közösségi oldalán.
2023.05.19. -
Új gyárat épít a Trimetrik
A műanyagiparban érdekelt, hazai tulajdonú Trimetrik Kft. élvonalbeli technológiákat (Ipar 4.0, robotika, szenzortechnika) integráló, műanyag alkatrészeket termelő gyárat létesít Székesfehérváron, a Magyar Multi Program támogatásából.
2023.05.18.
Vezess, elemezz, dönts! – menedzserverseny az Óbudai Egyetemen

A 9-13. évfolyamosoknak szóló, a műszaki menedzser képzést támogató versenyt az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán szervezték meg hagyományteremtő szándékkal, a Mondelez Hungária Kft. együttműködésével.
Székesfehérvárról és az ország több városából összesen 56 középiskolás érkezett, a fiatalok csoportokban versengtek a valódi munkahelyi szituációkat imitáló körülmények között. Különböző projekteken dolgoztak, játékos csoportmunkákban vettek részt, megmutatták, hogy mennyire kreatívak, együttműködőek, rugalmasak, kommunikatívak és hogyan tudják elsősorban önmagukat menedzselni.
Dr. Pogátsnik Monika, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának oktatási dékánhelyettese, a verseny ötletadója hangsúlyozta, a munkaerőpiacon való érvényesüléshez az úgynevezett kemény készégek (hard skills), vagyis az elméleti, szakmai, gyakorlati tudás mellett elengedhetetlenül fontosak a puha készségek (soft skills), azaz a csapatmunka, a kreativitás, a problémamegoldó és kommunikációs készség, az empátia, a rugalmasság, az együtt gondolkodás és a megoldások megtalálása. Ennek felmérésére szolgált a verseny.
A megnyitón dr. Cser-Palkovics András polgármester hangsúlyozta, Székesfehérvár a magyar gazdaság egyik központja, ahol nagyon fontos az egyetemi képzés. Az ipar és a város közös erőfeszítések által igyekszik meggyőzni a fiatalokat arról, hogy válasszák a helyi felsőoktatást, maradjanak itthon vagy jöjjenek Székesfehérvárra. A versenyekbe bevonják a középiskolásokat, hogy felfedezzék és a fejlődésben segítsék a tehetségeket. „Az ember élete elemzésekből, döntésekből áll, ami nagy kihívás és felelősség is. Nem baj, ha ezt már középiskolás korban megízlelitek, és elkezditek tudatosan építeni a készségeiteket, a képességiteket (…) Egy ilyen verseny nagyon jó alkalmat és lehetőséget ad erre!” – emelte ki köszöntőjében a városvezető.
Prof. Dr. Györök György, az ÓEAMK dékánja arról beszélt, szeretnék minél inkább kinyitni és megmutatni az egyetemüket a versenyek által is, az ipar szereplőivel együttműködve. Úgy fogalmazott: „Az egyetem nem egy fikció! Élhető, emberbarát környezetet kínál a továbbtanulóknak. A versennyel az volt a célunk, hogy a fiatalokat bevonzzuk az egyetemi környezetbe, és élményteli napot szervezzünk számukra.”
Györök Zsófia, a Mondelez Hungária Kft. HR vezetője elmondta: cégük egy óriási multinacionális vállalat, világszerte 80 ezer munkáltatót foglalkoztat, a központja Chicago-ban van. Székesfehérváron három kategóriában – csokoládé, cukorka és keksz – zajlik a gyártás, és számos területen foglalkoztatnak mérnököket. Hosszú távon tervezik a stratégiai utódlást, éppen ezért fontos tudniuk a fiataloknak, hogy a munkáltatók milyen szempontok alapján választják ki az alkalmazottaikat, és melyek azok a vizsgált kompetenciák, melyekre a cégek kiemelten figyelnek. Ebben segít a verseny.
A diákokat 5 csoportra bontva versenyeztették, a csoportokat egy-egy faciliátor és két-két megfigyelő vizsgálta. Nem a megoldások megtalálása, hanem kifejezetten a résztvevők együttműködésének, talpraesettségének értékelése volt a cél a különféle feladatok, munkáltatói kiválasztások során. Végül a 15 legjobban teljesítő diákot jutalmazták egyetemi és céges ajándékokkal.