-
Mikulásváró a Belvárosban
Idén is találkozhatnak a székesfehérvári gyerekek a Mikulással a Belvárosban. A Télapóváró rendezvény 16.00 órakor kezdődik és 18.30 óráig tart a Városház téren, ahol rengeteg színes programmal és újdonságként díszes, kapcsos ezüstkönyvvel várják a családokat.
2023.12.05. -
Meseírókat várnak
Idén is meghirdette a Tollpihe Meseíró Pályázatot a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár. A Fejér megyében tanuló általános iskolások december 8-ig, péntekig küldhetik be alkotásaikat, az eredményhirdetés várhatóan januárban lesz. Általános iskolába járó, Fejér vármegyei tanulók jelentkezését várják december 8-ig, az eredményhirdetés jövő év januárjában lesz.
2023.12.05. -
Amerika hangja
Folytatódott a Partitúra, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar ifjúsági hangversenybérlet sorozata. A hétfői koncerten kortárs klasszikus muzsika szólalt meg Tóth-Vajna Gergely vezényletével.
2023.12.04. -
Újszövetség Maraton
A Vörösmarty Színházban advent első vasárnapján, ez évben is megrendezték az Újszövetség Maratont. A felolvasó napon Jézus és az apostolok tanításait osztották meg egymással a résztvevők.
2023.12.04.
Vastapssal ünnepelte a közönség a Trianon ősbemutatóját

A Trianon hiánypótló műként, a jubileum alkalmából került színpadra.


Gáspár Sándor, mint svéd nemzetközi jogász Magyarország mellett érvel, a színművész szerint ez az előadás kiváló lehetőséget ad arra, hogy elkezdjünk beszélni erről a témáról.
"Az elhallgatás talán méginkább feszültséget gerjeszt. Viszont normális, józan beszélgetések igenis szükségeltetnek. Én abban a korban nőttem fel diákként, amikor erről nem volt szabad beszélni, nem is tanították. Odahaza nagyapámék és a szüleim által tudhattam valamit erről. Nagyon nagy szerencsének tartom, hogy megadta nekem a színház, hogy ezzel a témával elég mélyen foglalkozhassak. Bennem is valóban rengeteg kérdést vet föl, és megnyugodtam, mert nem a harci riadót ébreszti bennem, nem a csatára gondolok, hanem a normális párbeszédre Trianon kapcsán.”
Seress Zoltán, a kanadai jogász a nemzetiségi kérdést helyezi érvrendszere középpontjába, a színész így vélekedik erről a dologról: „Ha végiggondolom az én családom történetét, hogy ki mindenkiből vagyunk összegyúrva, akkor egy egészen különös összessége a közép-kelet-európai létünknek. Ha ebből indulok ki, akkor talán az a legfontosabb, hogy ha valahol előrébb akarunk tartani ebben a dologban, akkor jó lenne ismerni a környezetünk történelmét is. Mert így vagyunk mi sokszáz éve összekeverve. Ez egy olyan meló, amiben a felelősségünknek és a kíváncsiságunknak meg kell előznie a lelkiismeretünket. Gondolkodni, befogadni és elfogadni érveket és ellenérveket, ennél nincs fontosabb feladat. Ez szerintem a békesség útja.”
Az egyik legkarizmatikusabb magyar poltikus, Apponyi gróf szerepében Trokán Pétert láthatják, aki szerint az előadás legfontosabb üzenete, hogy nincs teljesen reményvesztett helyzet.
"Apponyi többször mondja, hogy mi tudjuk, hogy hol hibáztunk, tudjuk, hogy mit kellett volna csinálnunk. Hiszen ő nem egy országvezető volt, csak egy miniszter. Olyan helyzetbe került, hogy sokak helyett kellett neki magyarázkodni, mentegetőzni. Amikor én először a kezembe vettem ezt a beszédet, az elején egy elfogadottságot éreztem benne, ahogy itt a nagy testület előtt neki el kell mondani, reménytelenséget, és ahogy ment bele a tényekbe, és ahogyan emocionálisan elkezdett rá hatni az a mondandó, úgy lett inkább vádló, mint védekező ember.”