Ülésezett a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

Östör Annamária, egészségügyi és sporttanácsnok vezetésével ülésezett kedden a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum a Polgármesteri Hivatal Bizottsági Tárgyalótermében. Az ülés témái; változások a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia életében; az Egészségdokk Serdülő Krízis Centrum bemutatkozása; az ifjúságkutatás vonatkozó tapasztalatai és Sáringer Károly: „Letenni a poharat!” című előadása voltak.
2018.04.17. 19:59 |
Ülésezett a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

A Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum soros ülésén első napirendi pontként Farnas István, intézményvezető adott tájékoztatást a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia életében az elmúlt időszakot érintő változásokról. Az a terv, hogy a Gyümölcs utca 14. szám alatt az alapszolgáltatások összessége egy helyen legyen elérhető, hamarosan valóra válik; - kevesebben tudják, hogy a Móri úton is van egy telephely – valamint az udvaron kialakítanak egy kerti pavilont, amely előnyös helyszínt biztosít a kinti programokhoz.

A RÉV intézményvezetője elmondta, hogy az általuk ellátottak többsége alkoholbeteg vagy hozzátartozó. Farnas István elmondta még hogy a megyeszékhelyen, valamint Móron gyászfeldolgozó csoportok indultak, ezen kívül nevelőszülőknek és tinédzserek számára is szerveztek foglalkozásokat.

Bemutatkozott Dr. Sörédi Pál pszichiáter-addiktológus szakorvos, a RÉV régi-új munkatársa, aki 20 évvel ezelőtt konzulensként jelen volt a kezdeteknél, és 16 évnyi Svédországban végzett munkája után, hazatelepülőben újra segíti majd a szervezet munkáját.

Az Egészségdokk Addiktológiai Központ és Serdülő Krízis Centrum intézményvezetője Balcsik Tamás Zsolt a gyermek- és ifjúságaddiktológia helyéről, mint új ellátási formáról beszélt. Az intézményben, amely a Vasútállomással szemben, a Mártírok útja 2. szám alatt található 11 állandó munkatárs szolgál, valamint 2-3 külső munkatársat is foglalkoztatnak. Az ellátás hatékonyságának az érdekében krízisvonalat működtetnek. Az intézményvezető biztatta a pedagógusokat; ha „helyzet van” vagy ha szeretnék megelőzni a helyzetet, hívják bizalommal őket.

Gönczi Gábor, szakmai intézményvezető-helyettes a „betegútról” beszélt, a bejelentkezéstől az előzetes állapotfelmérésen és terápián át a kimenetig. A folyamatot végig nyomon követik, ha szükséges a családot is bevonják a folyamatba. Dr. Rappant György, addiktológus főorvos, - aki az Egészségdokk főállású munkatársa, valamint két órás rendelése a kórházban is van - hangsúlyozta, hogy az eltereléshez kapcsolódó állapotfelmérés és a megelőző felvilágosítás mellett a gyógykezelés is elérhető az intézményben.

Östör Annamária ismertetve a 2016-ban készült Ifjúságkutatás vonatkozó tapasztalatait, szakmai segítségre és konstruktív együttműködésre hívta a szakembereket a fájdalomcsillapítók és az altatók szedésének visszaszorításában. Sáringer Károly, író, újságíró, a senior úszó világbajnokság 6. helyezettje meghívott vendége volt a fórumnak, aki „Letenni a poharat!” - szlogennel ajánlotta fel segítségét a fórum valamennyi tagjának.