-
Kis esti zene
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar (ARSO) vonósai közül Ilosfai Csenge (hegedű), Pápai-Márkus Júlia (hegedű), Balogh Zsuzsanna (brácsa) és Lakatos Sára (cselló) kvartettje szólaltja meg Farkas Ferenc, Mozart, Schubert, Bartók és Albeniz egy-egy jól ismert művét. A június 10-én, szombaton 18 órakor kezdődő koncertre jegyek már kaphatók.
2023.06.07. -
Táborok a múzeumban
Meghirdette nyári táborait a Szent István Király Múzeum. Az intézmény Az időutazó nyomában címmel Székesfehérváron rendez tábort, a táci Gorsium Régészeti Parkban pedig két turnusban várja a fiatalokat. Előbbire a 10 és 14 év közötti, utóbbira pedig a 7 és 13 év közötti gyermekek jelentkezhetnek.
2023.06.07. -
Királyaink útján Horvátországban
Filmbemutatóra várják a fehérváriakat csütörtök este Fehérváron, Vakler Lajos Penna Regia-díjas szerkesztő-riporter és alkotótársai 2022-ben Horvátországban folytatták azt az utat, amelyet az egykori Árpád-házi uralkodók határon túli emlékhelyeinek felkutatására indítottak.
2023.06.07. -
Keddcsináló kultúrmix
Továbbra is nagy népszerűségnek örvend a Viktória Rehabilitációs Központ kulturális programsorozata. A Keddcsináló kultúrmix felajánlásai a Központban élők életét könnyítik meg.
2023.06.07.
Újra működik a Deák Dénes-kút a Csónakázó-tó szigetén

Haraszty István a több mint nyolc méter magas, vörösréz, bronz, acél, krómacél, üveg, elektromos és hidraulikus berendezést 1993-ban készítette el, melynek eredetileg a Téráztató címet adta. A köztéri alkotást 1992-ben rendelte meg tőle Deák Dénes, akinek halálát követően került csak felavatásra a mobil szobor 1993. október 2-án Székesfehérváron, a Bartók Béla téren. Ekkor a művész – utalva a város mecénására, aki a fémalkotást a városnak adományozta – a szobor nevét Deák Dénes-szökőkútra változtatta meg.



A polgármester kiemelte, hogy a felújított alkotás az együttműködésről is szól: része a Sóstó Természetvédelmi Terület rehabilitációjának, amelynek keretében megújulhatott a Csónakázó-tó és környezete. A beruházás célja az volt, hogy Székesfehérváron egy közösségi térrendszer alakuljon ki, mind a Sóstó, mind a Csónakázó-tó megmentésével. A megszépült környezet kiváló kirándulóhely lett, új fákkal, ahol sokan sétálnak. A rehabilitációs program lényeges anyagi fedezetet biztosított a Deák-kút megmentéséhez – és a szigeten a köztéri alkotás méltó helyre, egy valódi közösségi térbe kerülhetett. A beruházás 42 millió forintból valósult meg, amiből 22 millió forintot a város, 20 millió forintot pedig a magyar állam biztosított; dr. Cser-Palkovics András köszönetet mondott képviselőtársainak a cél elérésében nyújtott támogatásért.
Az ünnepségen jelen volt Törő Gábor országgyűlési képviselő, Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, a Fejér Megyei Kormányhivatal részéről Dancs Norbert, a Székesfehérvári Járási Hivatal vezetője, Bozai István, a Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. ügyvezetője, a város alpolgármesterei, önkormányzati képviselői és a környező intézmények vezetői.
A hazai mobil szobrászat közkedvelt alkotója Haraszty István, becenevén Édeske, az autodidakta alkotó a kinetikus művészet jelentős képviselője. Művei – melyek fanyar humorúak és sok esetben szarkasztikus mondanivalót hordoznak – nagy feltűnést keltettek már a 70-es években is. Munkássága elismeréseként megkapta többek között a Kassák Lajos, a Munkácsy Mihály, valamint a Kossuth-díjat, Magyarország Érdemes Művésze, aki egyúttal Prima Primissima és Hazám-díjas szobrász.