-
Szimfonikus történetek
A „Kérdezd a Zeneszerzőt!” kortárs koncertsorozat keretében, annak évadzáró eipzódjaként szervezte meg az Alba Regia Szimfonikus Zenekar a „Szimfonikus történetek” című interaktív estjét pénteken a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termében.
2025.03.22. -
Készül az emlékmű
Egy akadályokat leküzdő, a teljesítménye csúcspontján lévő embert ábrázoló emlékmű készül Pintér Balázs szobrászművész móri műtermében: a térplasztika az Alba Regia Atlétikai Klub Bregyó közi épülete elé kerül majd, emléket állítva a klub elmúlt száz évének, az egyesületnek dicsőséget szerző sportolóknak és edzőknek.
2025.03.21. -
Kérdezd a zeneszerzőt!
A „Kérdezd a zeneszerzőt!” című különleges, interaktív koncertsorozat évadzáró akkordjára vár minden zeneszeretőt az Alba Regia Szimfonikus Zenekar. A „Szimfonikus történetek” című interaktív estet március 21-én a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termében rendezik meg.
2025.03.20. -
Munkára nevelés játékkal
Munkára nevelés játékkal - Játékipari tevékenység a székesfehérvári javítóintézetben a két világháború között címmel tartott előadást Nagy Veronika muzeológus.
2025.03.19.
Újítva alkoss! – európai jó gyakorlatok angol és ének-zene tanításhoz

Az Újítva alkoss! című Erasmus+ projekt az angol és ének-zene tanítást, valamint azok közös területein Európa-szerte jelen lévő pedagógiai megközelítéseket térképezte fel.

AZ ESZKÖZTÁR MINDENKI RÉSZÉRE ELÉRHETŐ, KÉSZ ÓRAVÁZLATOKAT ÉS TANÍTÁSI ANYAGOKAT TARTALMAZ
A projekt igyekezett azt is feltérképezni, hogy a küldő szervezetek és szakemberek hogyan járulnak hozzá a diákok tanulásához, valamint az angol nyelv és ének-zene oktatástanának szélesebb körű fejlesztéséhez. A képzett tanárok lehetőséget kaptak arra, hogy együtt dolgozzanak a kulturális oktatás területén tevékenykedő szakemberekkel, és megosszák egymással a gyakorlataikat és módszereiket egy olyan eszköztár létrehozása közben, amely formális és non-formális tanítási, tanulási módszereket gyűjtött össze az angol nyelvi és az ének-zenei oktatásban és ezek közös területein. A projekt vizsgálta a két terület közötti szinergiákat – például a modern verseken és a ritmuson, valamint a hatékony kérdezési stratégiák fejlesztésén keresztül – hogy olyan közös szemléleteket alakítsanak ki, amelyek segítik a diákok tanulását.
A projekt tapasztalatait a Városházán szervezett szimpóziumon összegezték a meghívott városi angol nyelvtanárok részvételével. A megjelenteket Földi Zoltán, a Humán Közszolgálati Szakbizottság elnöke köszöntötte. Mint fogalmazott, ez a program az együttműködésről és a kölcsönhatásokról szól a két szaktantárgy esetében, és örvendetes, hogy a résztvevők megoszthatják széleskörű európai tapasztalataikat.
A fórumon Budai Marianna, projekt koordinátor, a Kodolányi János Gimnázium angol nyelvtanára és Mits-Kovács Eszter, a Kodolányi János Gimnázium ének-zene tanára számoltak be tapasztalataikról. A hároméves projekt legfőbb célja volt, hogy létrehozzanak egy módszertani példatárat, amely a jó gyakorlatokat összegzi és amelyet a partneriskolák Európa-szerte terjesztenek.