-
Új alelnökökkel erősítenek
Két új alelnökkel bővül a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének (FIVOSZ) Fejér vármegyei szervezete. A cél egy olyan nyitott, támogató és inspiráló közösség kialakítása, ahol a fiatal vállalkozók nemcsak vállalkozásvezetési és egyéb szükséges tudással, hanem emberi kapcsolatokkal is gazdagodhatnak.
2025.06.18. -
Harminc éves a Harman Becker
Közösségerősítő programokkal, születésnapi tortával és faültetéssel ünnepelte magyarországi jelenlétének 30. évfordulóját a Harman Becker Kft. A világ egyik vezető prémium audiorendszer- és járműipari technológiai vállalatának hazai története 1995-ben indult első székesfehérvári telephelyének megnyitásával.
2025.06.16. -
Fórum a közvetlen EU-s forrásokról
A közvetlen európai uniós pályázati lehetőségekről, a kapcsolódó gyakorlati tudnivalókról tartott fórumot a helyi szervezetek, vállalkozások képviselőinek a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda a Városházán. A tájékoztatón az innovatív vállalkozásfejlesztésről, a körforgásos gazdaság energiahatékonyságáról és a digitális átállásról is hallhattak a résztvevők.
2025.06.05. -
A Kyndryl a kiberbiztonságért
A Kyndryl Alapítvány második éve futó támogatási programjának keretében 100 000 amerikai dollárt ítélt oda a United Way Magyarországnak, hogy elősegítse a kiberbiztonsági képzések megvalósítását hazánkban.
2025.06.04.
Új védelmi innovációs leányvállalatot alapított a Continest Fehérváron

A Continest Defence Lab a jövő védelmi és humanitárius kihívásaira ad választ olyan konténeralapú, multifunkcionális infrastruktúrák fejlesztésével, amelyek gyorsan telepíthetők, skálázhatók és valós igények alapján testre szabhatók. A Lab egyedülálló módon egy kézben fogja össze a teljes fejlesztési láncot a koncepciótól a kivitelezésig.
A sajtótájékoztatón Kis-Márton Vidor vezérigazgató beszélt a Continest Defence Lab alapításának hátteréről és jövőbeli célkitűzéseiről. „Egy olyan teljes körű fejlesztési és gyártási egységet hoztunk létre, amely képes a tervezéstől a prototípusépítésen és tesztelésen át a gyártásig, valamint a terepi implementációig végigvinni komplex projekteket. A célunk, hogy a világ bármely pontján megbízható és skálázható megoldásokat kínáljunk a védelmi és civil védelmi szereplőknek, továbbá a humanitárius missziók számára.”
A Defence Lab nem csupán eszközöket szállít, hanem technológiai integrátorként is működik, képes különböző iparági szereplők, egyetemek, kutatóintézetek fejlesztéseit egyetlen, mobilis konténerplatformba építeni – legyen szó szenzoros adatgyűjtésről, megfigyelésről, kommunikációs vagy energetikai rendszerek integrációjáról.
„A Continest Defence Lab-ot azzal a céllal hoztuk létre, hogy proaktív módon keressük és építsük a K+F együttműködéseket – egyetemekkel, védelmi ipari szereplőkkel, innovatív technológiai vállalkozásokkal – olyan megoldások fejlesztésére, amelyek nem csak prototípus szinten, de terepi körülmények között is bizonyítanak” – tette hozzá Kis-Márton Vidor.
A Continest az elmúlt években számos sikeres nemzetközi együttműködésben vett részt, és különböző országok – köztük Hollandia, Izrael, Magyarország, Finnország, az Egyesült Államok és Szlovénia – hadereje számára szállított bevetésre kész, testreszabott mobil infrastruktúrákat. Ezek között megtalálhatók parancsnoki központok, mobil orvosi egységek, konyhák és fejlett lőszimulátorok is.
A TRAVISMOS projekt – egy példa az integrátori működésre
A sajtóeseményen röviden bemutatták a Continest Defence Lab egyik első komplex nemzetközi projektjét, a TRAVISMOS-t is (Training with Vital Signs Monitoring in Modular Setup), amely az Európai Védelmi Alap 2,24 millió eurós társfinanszírozásával valósul meg.
A projekt célja egy olyan moduláris és mobil konténeralapú katonai kiképzési rendszer fejlesztése, amely valós időben, érintésmentesen méri a katonák élettani és kognitív állapotát a kiképzés során, miközben nagy realitású szimulációs környezetben zajlik a gyakorlat. A rendszer teljes egészében energiafüggetlen módon, napelemekkel és akkumulátorral működik.
A TRAVISMOS konzorcium tagjai:
• Guardiaris (Szlovénia – vezető partner, szimulációs motor fejlesztő),
• Continest (Magyarország – mobil konténer és energetikai integráció),
• ITEC (Ausztria – hangrendszer-fejlesztés),
• Smartex (Olaszország – e-textil szenzorok),
• VTT (Finnország – radar-alapú szenzortechnológia)
A projektet a magyar és szlovén védelmi minisztériumok is támogatják. Az elmúlt napokban a Magyar Honvédség katonái tesztelték a szimulációs rendszert Székesfehérváron, jövő héten pedig a Szlovén Védelmi Minisztérium számára mutatják be a fejlesztést.