-
Gyermekeink a digitális világban
A digitális világ, a videójátékok és a közösségi oldalak veszélyeiről lesz szó a Mathias Corvinus Collegium által szervezett Szülők Akadémiája sorozat legközelebbi, október 16-ai rendezvényén, amelyen Fegyverneki Gergő digitálispedagógia-szakértő tart érdekesnek ígérkező előadást.
2024.10.10. -
Még lehet jelentkezni a tanfolyamra
Október 21-én indul a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda idei utolsó, szülésre felkészítő tanfolyama, amelyre a férőhelyek ugyan korlátozottak, de még lehet jelentkezni!
2024.10.09. -
Új gyártósor a Cerbonánál
A Cerbona hazai és nemzetközi cégek együttműködésével egy milliárd forintos beruházás keretében olyan egyedülálló gyártósort hozott létre, amelyre Magyarországon még nem volt példa.
2024.10.10. -
Megtisztították környezetüket
A Fehérvár Hockey Akadémia 19 a Takarítás Világnapja alkalmából hívta össze közösségét, hogy közös erővel tisztítsák meg az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokot.
2024.10.10.
Új támogatási programmal segíti a Családok Átmeneti Otthonában élőket Székesfehérvár Önkormányzata
Amint a kisgyermekes édesanyáknak átmeneti otthont adó épületben tartott sajtótájékoztatón Székesfehérvár polgármestere bejelentette, október 1-től az Önkormányzat bevezette a „Gyermekek átmeneti gondozását segítő Települési Támogatási Programot” az otthonban gyermekükkel együtt élő szülők szociális válsághelyzetének kezelése, gyermekük védelme, veszélyeztetettségük megszűntetése érdekében.
Az új pénzügyi juttatás egyik lába, hogy a Családok Átmeneti Otthonában belépéskor fizetendő első havi díjat átvállalja az önkormányzat.
Emellé társul a rendszeres támogatás, ami havonta tízezer forinttal segíti az adott édesanyát a tartós és megfelelő munka megtalálásában. A harmadik elem – a 200 ezer forintos egyszeri támogatás – pedig az otthonból történő kilépéskor segíti az albérletbe költözést. „Ez egy olyan csomag, amire ebben a formában eddig nem volt lehetőség és amit a város teljes egészében önerőből biztosít. Bízom benne, hogy tartós támogatási forma lesz, és abban is, hogy időről időre akár új elemmel tudjuk majd bővíteni, az összegeket pedig emelni.” – fogalmazott dr. Cser-Palkovics András, akik megköszönte a szociális szektorban és a Hivatalban dolgozó szakemberek ezirányú javaslatait. Hozzátette, az a helyes, ha az édesanyákkal, gyermekekkel napi kapcsolatban dolgozó szakemberek találják ki, hogy mivel, milyen területen lehetne még jobban segíteni a nehéz helyzetben lévőket.
„Folyamatosan gondolkodunk azon, hogyan tudunk a különböző szociális szektorokban dolgozóknak és az ellátottaknak segíteni."
A dolgozóknak sikerült egyhavi kiegészítő juttatást folyósítani, most pedig a Családok Átmeneti Otthonában élőket szeretnénk segíteni. A támogatást igényelniük kell az itt élőknek, amiben az intézmény minden segítséget megad, a Polgármesteri Hivatal pedig a lehető leggyorsabban bírálja majd el a kérelmeket.” – tette hozzá Mészáros Attila. Az önkormányzati képviselő felidézte, a tavalyi évben egy úgynevezett „kiléptető lakással” tudtak segíteni az otthonból kiköltöző családoknak.
A jövő elképzeléseivel kapcsolatban dr. Cser-Palkovics András arról beszélt, keresik egy új anyaotthon kialakításának lehetőségét, ami a mostaninál sokkal alkalmasabb lenne erre a funkcióra.
A kérdés az, mit tud az önkormányzat az európai uniós források terhére megvalósítani és mi az, amit csak önerőből. Ennek az összehangolása zajlik jelenleg, és reményét fejezte ki, hogy utána megnyugtató döntéseket tudnak hozni. A szociális szektorban dolgozók keresetkiegészítésével kapcsolatban Székesfehérvár polgármestere úgy fogalmazott: „Sajnos az ezen a területen dolgozók anyagi megbecsültsége nem éri el azt a szintet, amit a végzett munka minősége megkövetelne. A pedagógus-béremelés egy nagyon jelentős előrelépés, és az egészségügy területén is sok minden történt. Bízom benne, hogy rövidtávon a szociális szféra esetében is lesz valamilyen állami, központi megoldás. Mi arra tettünk ígéretet, ha a jövő évi városi költségvetés – amelynek a tervezése most kezdődik – lehetővé teszi, akkor a keresetkiegészítést biztosítjuk a következő évben is, mert azt gondolom, hogy mindenki nagyon megérdemli!”
Erdélyi Zsuzsanna, a Családok Átmeneti Otthonának vezetője megköszönte a fenntartó önkormányzat valóban hatalmas segítséget jelentő új támogatási formáját, illetve az intézmény nevében azt a partnerséget, amelynek során az önkormányzat a szakmai meglátásokat figyelembe véve segíti az ő munkájukat és ezáltal javítja az ellátottak életkörülményeit.
A 200 ezer forintos támogatás Zsabka Attila megítélése szerint valódi segítséget jelent az albérletkeresésben.
A Kríziskezelő Központ vezetője hozzátette, ilyen léptékű támogatásra eddig nem volt példa, tudomása szerint a környéken sehol nincs még csak hasonló sem. Ugyanakkor – hangsúlyozta – az új támogatás nem jár automatikusan, vannak feltételei is. Ilyen például, hogy a lakóktól elvárják az együttműködést. Ha azonban a dolgozni járó édesanyák partnerek tudnak lenni, akkor ezek a támogatások egyértelműen járnak nekik.
A Családok Átmeneti Otthonában jelenleg egyébként hat család, azaz gyermekekkel együtt legfeljebb húsz fő lakhat egyszerre, a jövedelem és a gyermekszám alapján kiszámolt, nagyon kedvező havi térítési díj fizetése mellett.
A lakhatási lehetőség egy éven át biztosított, ami hat hónappal meghosszabbítható, ugyanakkor az intézmény elvárja, hogy a lakók takarékoskodjanak, spóroljanak a kiköltözést követő időszakra. Amint kérdésünkre az intézmény vezetője, Erdélyi Zsuzsanna elmondta, a legtöbb esetben súlyos trauma után, gyakran pénz nélkül érkeznek ide az édesanyák, számukra óriási segítséget jelent, hogy az első hónap díját mostantól átvállalja az önkormányzat. A havi tízezer forintos támogatás elsősorban a munkába járás, illetve az álláskeresés költségeit lesz hivatott fedezni, a kiköltözéskor kapható 200 ezer forint pedig a hosszútávú lakhatást segíti majd.