-
Állatvédelmi Élelmiszerbank
Európában egyedülálló kezdeményezésként, Székesfehérvárról indult útjára a Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank, amely a rászoruló állatok élelmezését segíti. A szervezet a feleslegessé vált, de még felhasználható állateledeleket gyűjti be, raktározza és juttatja el az állatvédő szervezetekhez, szociális intézményekhez, önkormányzatokhoz; így biztosítja a folyamatos, kiszámítható élelmezést.
2026.06.18. -
Kissné Mohácsi Éva köszöntése
1991-ben érkezett a Polgármesteri Hivatal kötelékébe Kissné Mohácsi Éva, akit több mint három évtizedes szolgálatáért, nyugdíjba vonulása alkalmából köszöntött szerdán dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző.
2026.06.17. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18. -
Mentők Napja Fehérváron
A mentők napjához kapcsolódva szerveztek regionális ünnepséget a kórház auditóriumában. A rendezvényen elismeréseket adtak át a szervezet önkénteseinek és egyenruhásainak.
2026.06.18.
Tudományos eredményeiket vitatták meg a résztvevők az AIS konferencián
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara szervezésében 12. alkalommal rendezték meg az AIS konferenciát a Városháza Dísztermében, ahol a résztvevők megoszthatták egymással tudományos eredményeiket. Az alkalmazott informatikai szimpóziumon a magas színvonalú, érdekes eredmények ismertetése mellett hagyományos célja az is, hogy szorosabb kapcsolatokat alakítsanak ki a résztvevők.
2017.11.09. 11:40 |
Hagyományosan a Városházán kezdődött az International Symposium on Applied Informatics and Related Areas elnevezésű konferencia, amelyet 12. alkalommal szervezett meg az Óbudai Egyetem. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának dékánja elmondta, hogy a multidiszciplináris fórum változatos témákban mutatja be a műszaki kutatások és az oktatás területén elért eredményeket és alkalmat teremt arra, hogy a mérnökinformatikusok, villamosmérnökök, műszaki menedzserek, földmérő és földrendező mérnökök, mechatronikai mérnökök, valamint a mérnök hallgatók a tudományos területen végzett munkák bemutatásával megismerjék egymást. Az AIS konferenciák a műszaki egyetem által képviselt gyakorlatiasság és a kézzelfogható tudás jegyében gazdagítják a résztvevők ismereteit.
Az Applied Informatics and Related Area konferencián hagyományosan külföldi előadók is részt vesznek. Az idén Székesfehérvárra érkezett többek között Darya Alontseva az East-Kazahstan State Technical University docense és Stefan Preitl, a Politehnica University Timisoara professzora is.
Köszöntőjében Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere kiemelte, hogy a város számára fontosak az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán tanuló hallgatók és fontos fehérvári műszaki felsőoktatás is, amely nélkül elképzelhetetlen a város iparának fejlődése. „Az elmúlt években azt láthattuk, hogy a helyi ipar fejlődik, látható az az ív, ami a gazdasági fejlődést mutatja a városban. Az ipar egyre inkább a magasabb hozzáadott értékű munkát részesíti előnyben és ma már a robotizáció is megjelent Székesfehérváron. Ezért is fontos, hogy olyan szakembereket tudjunk biztosítani az egyetemmel közösen, akik ezen a területen is megtalálják a helyüket.” – fogalmazott a konferencia megnyitóján Székesfehérvár alpolgármestere, aki köszönetet mondott azért, hogy 12 évvel ezelőtt életre hívta az egyetem ezt a fontos szakmai tanácskozást.
Alkalmazott informatikáról tanácskoznak Fehérváron
Köszöntőjében Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere kiemelte, hogy a város számára fontosak az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán tanuló hallgatók és fontos fehérvári műszaki felsőoktatás is, amely nélkül elképzelhetetlen a város iparának fejlődése. „Az elmúlt években azt láthattuk, hogy a helyi ipar fejlődik, látható az az ív, ami a gazdasági fejlődést mutatja a városban. Az ipar egyre inkább a magasabb hozzáadott értékű munkát részesíti előnyben és ma már a robotizáció is megjelent Székesfehérváron. Ezért is fontos, hogy olyan szakembereket tudjunk biztosítani az egyetemmel közösen, akik ezen a területen is megtalálják a helyüket.” – fogalmazott a konferencia megnyitóján Székesfehérvár alpolgármestere, aki köszönetet mondott azért, hogy 12 évvel ezelőtt életre hívta az egyetem ezt a fontos szakmai tanácskozást.