-
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04. -
Adóváltozások 2025-ben
Komoly adóváltozások várnak 2025-ben a gazdálkodó szervezetekre, s ezekre nem lesz túl sok idő felkészülni – hangzott el az Adózás 2025 - Az őszi adóváltozásoktól a kis- és középvállalkozások támogatásáig című, ingyenes keddi konferencián. A PwC Magyarország által szervezett szakmai fórumnak – immár másodszor – a Városháza Díszterme adott otthont, ahol a város, a régió meghatározó cégei első kézből ismerhették meg az újdonságokat.
2024.12.03. -
75 éves a Garzon Bútor
Sok-sok nehéz, illetve sikeres időszak váltotta egymást az 1949-ben alapított székesfehérvári bútoripari cég történetében, amely ma már komoly szereplőnek számít a nyugati piacokon is. A 75. születésnapján a magyar és a külföldi partnereket látta vendégül a Garzon Cégcsoport, amelynek vezetője, Nagy Ivonn a jubileum alkalmából emléklapot vehetett át Lehrner Zsolttól, Székesfehérvár alpolgármesterétől.
2024.11.28. -
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22.
Tizennyolcadik alkalommal adták át a Fejér vármegyei Prima Díjakat a Hotel Magyar Királyban
A gálát a VOSZ Fejér Vármegyei elnöke, Halenár István nyitotta meg, aki köszöntőjében elmondta, hogy Fejér vármegye gazdaságilag az elmúlt években jelentős fejlődésen ment keresztül és a kimutatások szerint azon térségeket követően, ahová egy-egy gigaberuházás települt, Székesfehérvár érte el a legkiemelkedőbb eredményeket, és mindezt mondhatni önerejéből, jellemzően az itt működő vállalkozások fejlesztései nyomán tette. A VOSZ vármegyei elnöke hozzátette, hogy sajnos tapasztalják és a legfrissebb adatok is igazolják, hogy jelenleg visszaesés realizálható a gazdaság területén, ezáltal bizonytalan jövőkép körvonalazódik a cégvezetők előtt, ugyanakkor a VOSZ eltökélt azon törekvésében, hogy a várható nehézségeken a cégeket átsegítse, támogassa.
Halenár István legfontosabb célkitűzésének nevezte, hogy minél szélesebb körben sikerüljön megteremteni a helyi kkv-k, mint potenciális beszállítók és a gyártó cégek közti kapcsolatot, amiből minden érintett profitálhat.
A Prima díjról szólva elmondta, hogy Demján Sándor szellemisége a mai napig a VOSZ működési alappillére, mind vállalkozás ösztönzésben, mind a Prima díjak "Cégvezetői tapasztalatom, hogy a megbecsülés mindenki számára fontos. A siker élteti, motiválja a vállalkozót, aminek egyik értelemszerű mutatója a pénzügyi eredmény, de nem minden esetben kizárólag ez testesíti meg. Az év vállalkozói díjai jelentsék a díjazottak számára a megbecsülést és egyben a sikert, mert siker az, hogy megannyi viszontagságot átélve, becsületesen, tisztességesen és eredményesen igazgatják cégük hétköznapjait, és bátran néznek szembe a jövő problémáival." - fogalmazott köszöntőjében a VOSZ Fejér Vármegyei elnöke.
Az est résztvevői a hagyományoknak megfelelően dokumentumfilmet is láthattak a 2018 márciusában elhunyt Demján Sándor életéről. A Príma díj megalapítása Demján Sándor érdeme, célja a magyar értelmiség eredményeinek megőrzése a hazai tudomány, művészet és kultúra fejlesztése és a magyar sport felemelése.
Köszöntötte az est résztvevőit Székesfehérvár Megyei Jogú Város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester is, aki kiemelte, hogy az elmúlt években több olyan hazai és nemzetközi tanulmány is ismertté vált, ami alátámasztja Székesfehérvár gazdasági fejlődését.
Szólt a város legutóbbi elismeréséről, az Egyensúly Intézet által alapított Településindex-díjról is: itt Székesfehérvár lett az első helyezett a megyeszékhelyek kategóriájában, és 12 indexponttal előzte meg a második helyezett Győrt. Dr. Cser-Palkovics András szerint azért fontos ez a kutatás, mert 53 indikátort vesz figyelembe, amely átfogó képet ad a város működéséről, fejlődéséről, a társadalmi kérdésekről, és nyolc év adatait elemezték, azaz nemcsak egy adott pillanatképet adnak, hanem a folyamatokat is vizsgálták.
"Erős gazdaság nélkül nincs fenntartható fejlődés egy közösségnek sem. Szerencsére ennek a vármegyének, azon belül pedig ennek a városnak a gazdasága erős, és minden nehézség közepette is a kihívásokra jó válaszokat adva tudott, és remélhetőleg tud is majd fejlődni. Az eredmény tehát az önöké, de ami a legfontosabb, a lehetőséget önök adják ennek a városnak, a városban és az agglomerációban élőknek ahhoz, hogy munkájuk eredményeképpen tudják eltartani a családjaikat, és tudjanak fejlődni. De a ma este még egy dolgot bizonyít, mégpedig azt, hogy önök pontosan tudják, hogy a vállalkozóknak mindig vannak a társadalom, a közösség irányába is többletfeladatai. Önök a társadalmi felelősségvállalásból is - legyen az szó kultúráról, egészségügyről, környezetvédelemről, sportról - kiveszik a részüket, hogy ez a város, annak minden közössége fejlődni, növekedni tudjon." - tette hozzá Székesfehérvár polgármestere.
A XVIII. Fejér Megyei Príma gálán Magyar oktatás és köznevelés kategóriában Prima díjat vehetett át prof dr. Györök György Phd., villamosmérnök, egyetemi tanár, az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar dékánja, mérnökként, egyetemi oktatóként vezetőként élete legfontosabb rendezőelve a pragmatizmus, a valódi értékteremtés, a kölcsönös tiszteleten alapuló munkahelyi légkör kialakítása. eddigi munkásságát egyebek mellett Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetéssel, Székesfehérvár Oktatásáért díjjal, valamint Eötvös József díjjal ismerték el.
Magyar sport kategóriában lett Prima díjas Janota Zoltán, aki tizenkilencszeres Ironman, coach. Sporteredményei, edzői munkája, a honvédelmi nevelés terén is elért értékteremtő szolgálata, erőt adhat minden korosztály számára. Mindemellett személyisége is követendő példa. Örök idealista és ahogy versenytársai jellemzik, szemtelenül kitartó. Egyetlen ismert gyenge pontja a kakaós csiga.. Hitvallása: Tisztelet, alázat, a céljaidba és az önmagadba vetett végtelen hit irányítson mindig a sikerhez vezető úton.
A Magyar tudomány kategóriában Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos vehette át a díjat, aki úgy gondolja, minden ember életét, így az övét is nagyban meghatározza, honnan jött e világra, merre tart, és mennyi akadályt kell leküzdenie. Úgy véli, tényleg kipróbálta magát az élet számos területén, de korábban nem tette boldoggá igazán egyik munkája sem, mert nem hagyta nyugodni a gyerekkori álom, hogy egyszer orvos lesz.
Szintén a Magyar tudomány kategóriában lett Prima díjas Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos. A doktornő a holisztikus szemléletmódot, a páciensek személyre szabott kezelését, a betegek utánkövetését, és az elérhetőséget tartja a legfontosabbnak. Úgy gondolja, régen sem volt könnyű eligazodni a világban, akkor elsősorban a kevés ismeret volt a gond. Most viszont ennek ellenkezője az igaz, a túl sok ismeret okoz nehézséget.
A társadalmi szerepvállalás fontosságát a 2019-ben létrehozott Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díj hivatott hangsúlyozni, melyet idén Orosz Ágoston, a Ciszterci Szent István Gimnázium igazgatója vehetett át.