-
Elismerések a tűzoltóknak
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett megemlékezést a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság március 14-én. Az ünnepség alkalmat adott arra is, hogy a jelenkor legjobbjai is elismerésben részesüljenek.
2025.03.14. -
Így mentették meg
Traktor pótkocsijának ütközött egy személygépkocsi hétfő délelőtt Székesfehérvár és Zámoly között. Az autó vezetője a roncsok közé szorult. A mentést videóra vette a katasztrófavédelem és azt nyilvánosságra is hozták.
2025.03.11. -
Fókuszban a kábítószerbűnözők
Fejér vármegyében az elmúlt hétvégén összehangolt akciósorozatban, 14 büntetőeljárásban 12 elkövetőt azonosított a rendőrség és hallgattunk ki gyanúsítottként kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények miatt. Közülük egy férfit őrizetbe vettek és kezdeményezték letartóztatását - adta hírül a főkapitányság közösségi oldalán.
2025.03.11. -
Szertelen ifjúság
A kábítószer-használat és -terjesztés veszélyeire, valamint azok büntetőjogi következményeire hívja fel a figyelmet a székesfehérvári prevenciós programsorozat. A Szertelen Ifjúság elnevezésű kezdeményezés célja, hogy a fiatalok átfogó képet kapjanak a szenvedélybetegségek kialakulásának kockázati tényezőiről, a szerhasználat fiziológiai hatásairól és jogi következményekről.
2025.03.07.
Az év első felében tizenkét otthon vált tűz miatt lakhatatlanná a vármegyében

Az év első hat hónapjában keletkezett vármegyei lakástüzek eloltásához összesen 82 órára és 278 tűzoltójárműre volt szükség.
Tűz miatt 12 otthon vált lakhatatlanná, 23 embernek kellett átmenetileg máshova költöznie Fejérben. A leghosszabb beavatkozás még január 13-án történt Tácon, ahol egy kétszintes családi ház tetőszerkezete és tetőtere borult lángba. Az épület oltása az utómunkálatokkal együtt három és fél órát vett igénybe.
A tűz pontos keletkezési helyének, okának és idejének tisztázása érdekében három lakástűz kapcsán indult tűzvizsgálat Fejér vármegyében. A leggyakrabban elektromos hiba, nyílt láng, a fűtési rendszer hibája, sütés-főzés, avar- vagy szemétégetés miatt csaptak fel a lángok, utóbbi eseteknél az égetés közben terjedtek tovább a lángok a lakóépületre. A legtöbb tűz a konyhában (17 százalék), nappaliban (11 százalék), illetve tároló helyiségben (10 százalék) keletkezett.
A 137 tűzzel érintett Fejér vármegyei otthon közül egyikben sem volt füstérzékelő, holott ezek a készülékek már a tűz kezdeti fázisában megbízhatóan jeleznek.
Ekkor még van idő cselekedni, a tüzet annak kezdeti stádiumában eloltani, vagy kimenekülni és a tűzoltókat hívni.
Szén-monoxid miatt 2024 első felében Fejérben 25-ször riasztották a tűzoltókat, tízzel több alkalommal, mint egy évvel korábban.
A vármegyében idén már egy ember rosszul lett a mérgező gáz miatt egy seregélyesi családi házban, ahol több nyílt égésterű gázkonvektorral és cserépkályhával fűtöttek, a fürdőszobában egy átfolyós vízmelegítő is üzemelt, a lakásban szén-monoxid-érzékelő nem volt. Szén-monoxid akkor keletkezik, amikor zárt térben nyílt láng ég és a tűz környezetében nem megfelelő a levegő-utánpótlás. Mivel meleg vízre nyáron is szükségünk van, a szén-monoxid-mérgezés nyáron is fenyegető veszély. A nagy kánikulában előfordulhat, hogy a kintinél hűvösebb levegő beszorul a kéménybe, és a vízmelegítés során keletkező füstgáz nem tudja azt kilökni, emiatt visszaáramlik a lakótérbe és szén-monoxid jön létre. Ha bármilyen épületgépészeti berendezésünk nyílt lánggal működik, különösen fontos, hogy legyen otthon szén-monoxid-érzékelőnk. Egy ilyen készülék a halálos gáz legkisebb mennyiségére is jelez, így a lakásban tartózkodók azonnal megkezdhetik a szellőztetést és értesíthetik a tűzoltókat, megelőzhetik a szén-monoxid-mérgezést.