Tanácsadó testületként működik tovább a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

Csütörtökön délután tartotta alakuló ülését a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum. Az elsőként 2001-ben megalakuló szervezet most újraválasztotta tagjait, szakmai tanácsadó testületként működik majd a városban. Az elnökséget Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András látja el, az alelnöki teendőket Östör Annamária egészségügyi tanácsnok vállalta. A fórum célja, hogy a Nemzeti Drogstratégia elvei, célkitűzései helyi szintű érvényesítése érdekében elősegítse a városi drogstratégia kialakítását.
2012.02.23. 17:32 |
Csütörtökön délután tartotta alakuló ülését a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum. Az elsőként 2001-ben megalakuló szervezet most újraválasztotta tagjait, szakmai tanácsadó testületként működik majd a városban. Az elnökséget Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András látja el, az alelnöki teendőket Östör Annamária egészségügyi tanácsnok vállalta.
 A fórum újraalakulásával a partnerség, az együttműködés fontossága és hatékonysága, az egységes szemléletmód kialakítása, a tényeken alapuló helyzetkép kidolgozásának igénye került megfogalmazásra.  A városban kialakult kábítószerügyi problémák hatására 2001-ben már sor került egy hasonló elvek alapján működő szervezet megalakulására. A városvezetés felülvizsgálta a szervezet munkáját és javasolta a drogprevenció elősegítésén munkálkodó fórum újjáalakítását, immár az aktuális igényekhez igazodva. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése 2011. november 30-án döntött a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum újjáalakításáról.
 Február 23-án délután a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum megtartotta alakuló ülését a Városházán. Az elnök, dr. Cser-Palkovics András polgármester vezetésével az alakuló ülésen elfogadták a Szervezeti és Működési Szabályzatot, alelnöknek választották Östör Annamária egészségügyi tanácsnokot. Sor került a Nemzeti Drogmegelőzési Intézet Regionális tanácsadójának, Gáspár Gabriellának a bemutatkozására, majd a Székesfehérvári Rendőrkapitányság részéről Brandl Csilla rendőr alezredes tartott rövid tájékoztatót a város kábítószerhelyzetéről.
 A fórum célja, hogy a Nemzeti Drogstratégia elvei, célkitűzései helyi szintű érvényesítése érdekében elősegítse a városi drogstratégia, cselekvési program kialakítását. A szervezet hosszú távú céljai között szerepel a közreműködés a drogfogyasztás megelőzése, csökkentése, a lakosság egészségi állapotának javítása, a szociális és társadalmi biztonság növelése és a kábítószerek okozta egyéni és közösségi kockázatok csökkentése érdekében, továbbá az együttműködés elősegítése helyi szinten a drogkérdésben érintett szervezetek és intézmények között. A Fórum munkájával törekszik arra, hogy Székesfehérvár város közössége érzékennyé váljon a kábítószerrel kapcsolatos kérdések hatékony kezelése iránt, a helyi közösségek növeljék problémamegoldó készségüket a kábítószer-probléma visszaszorításában.
 
Az újjáalakult fórum feladatául tűzte ki a helyi drogstratégia megújítását, az abban foglalt feladatok koordinálását. Vállalta, hogy támogatja az alulról jövő kezdeményezéseket, segíti nemzetközi pályázatokon való részvételüket. A KEF feladatai között szerepel a székesfehérvári adatok feltárása és értékelése, a szükséges feladatok feltérképezése, az információáramlás elősegítése a feladatban résztvevő intézmények és szervezetek között. 
 
A Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum újonnan megválasztott tagjai: 
Elnök: dr. Cser-Palkovics András, polgármester,  Alelnök: Östör Annamária, egészségügyi tanácsnok 
 
A Közgyűlés a Fórum munkájában való részvételre a következő szervezeteket és személyeket kérte fel:
- Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának egészségügyi és sporttal kapcsolatos feladatköröket ellátó tanácsnoka, családvédelmi és közbiztonsági feladatköröket ellátó tanácsnoka, ifjúsági tanácsnoka, szociális és idősügyi feladatköröket ellátó tanácsnoka.
- Humán Szolgáltató Intézet vezetője, Humán Szolgáltató Intézet egészségfejlesztő munkatársa
- Székesfehérvári Diáktanács képviselője
- Székesfehérvári Városi Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Alosztálya
- Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve, Fejér Megyei Kormányhivatal Igazságügyi Szolgálata, Fejér Megyei Kormányhivatal Szociális és Gyámhivatala
- Fejér Megyei Szent György Kórház Pszichiátriai Osztálya 
- Fejér Megyei Önkormányzat Gyermekvédelmi Központja
- Fehérvár Médiacentrum Kft.
- Székesfehérvári Zenés Szórakozóhelyek Egyesület, Székesfehérvári Általános Iskolai és Középiskolai Igazgatói Munkaközösség, Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ, Kríziskezelő Központ, Magyar Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezete
- Székesfehérvári Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány, Alba Caritas Hungarica Alapítvány Rév Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat, „Empátia” Mentálhigiénés Egyesület, Pedagógia és Garancia Alapítvány, Kodolányi János Főiskola Szociális Tanulmányok Tanszék, az egészségügyi tanácsnok által kijelölt pszichológus.