Szívvel-lélekkel gyógyítja a gyerekeket - interjú Tornai Ágnessel

Tornai Ágnes gyermekgyógyász szakorvos, az iskola-egészségügyi szolgálat vezetője vehette át idén a Székesfehérvár Egészségügyéért díjat. A csupa szív doktornő hivatását szívvel-lélekkel végzi, interjúnk során is csak a szakma szépségeiről beszélt. "Azért választottam ezt a szakmát, mert nagyon szeretem a gyerekeket – mindig visszajeleznek, és soha nem hálátlanok a szeretetért." - mondja.
2017.07.06. 08:10 |
Szívvel-lélekkel gyógyítja a gyerekeket - interjú Tornai Ágnessel
Tornai Ágnes főorvos 1963-ban szerezte meg diplomáját summa cum laude minősítéssel. Az Orvostudományi Egyetem elvégzése után a Fejér Megyei Kórházba került. Itt kezdetben segédorvosként dolgozott, majd szakorvosként tevékenykedett. 1972-ig a csecsemő- és gyermekosztályon volt alorvos. 1983-ig az újszülött osztályon adjunktus, 1984-ig főorvos, azután került át a Városi Tanács Egészségügyi Osztályához csoportvezető gyermekgyógyász főorvosnak. Azóta is a székesfehérvári iskola-egészségügyi szolgálat vezető főorvosa. 

„Meglepett az elismerés, nem számítottam rá. 1963-ban végeztem, ami azt jelenti, hogy több mint ötven éve dolgozom az egészségügyben. Ahol most vagyok – az ifjúságorvoslás – egy szerény része az egészségügynek, de nagyon fontos része, mert a középiskolás korosztályt ebben a működési rendszerben lehet utolérni, hogy rendszeresen meg tudjuk őket alaposan vizsgálni, mert gyakran lezseren kezelik az egészségük kérdését. Azt hiszik, hogy egészségesek, és ezért orvoshoz nem nagyon mennek. A szűrővizsgálatokon mi rendszeresen találkozunk velük, beszélgetünk is a gyerekekkel, igyekszünk megismerni a problémáikat. Minden orvos egy kicsit pszichológus is, főleg a gyerekorvosok.” – mesélte Tornai Ágnes. 

A doktornőt arról is megkérdeztük, miért ezt a pályát választotta. Mint mondja, egyszerű a magyarázat: szereti a gyerekeket. „Kis koromtól kezdve nagyon szerettem a nálam kisebb gyerekeket. Fantasztikus, milyenek a gyerekek a gyógyulásban, a betegségek elviselésében. Azért választottam ezt a szakmát, mert nagyon szeretem a gyerekeket – mindig visszajeleznek, és soha nem hálátlanok a szeretetért. A szakma óriási változáson ment keresztül az elmúlt ötven évben, úgy a diagnosztika, mint a terápia területén. A prevenciónak nagy jelentősége van, ezt Fehérváron igyekeznek is megvalósítani a különböző szűrőnapokkal, programokkal. Bízom benne, hogy ennek is meglesz az eredménye!”