Székesfehérváron tartja vezetőképző összejövetelét a Nemzeti Ifjúsági Tanács

Pénteken kezdődött és vasárnapig tart a Nemzeti Ifjúsági Tanács őszi vezetőképző összejövetele, melyet immár második alkalommal tartanak Székesfehérváron. A programsorozat elsődleges célja az ifjúsági vezetők új generációinak képzése, felkészítése a rájuk váró feladatokra.
2019.10.18. 18:16 |
Székesfehérváron tartja vezetőképző összejövetelét a Nemzeti Ifjúsági Tanács

A Nemzeti Ifjúsági Tanács Magyarország legnagyobb ifjúsági ernyőszervezete. Feladata, hogy képviselje a tagszervezeteit, megteremtse az ifjúsági szervezetek és a döntéshozók közötti párbeszédet, hangot adjon a fiatalokat érintő ügyeknek és kérdéseknek, és elősegítse az ifjúságpolitikai célok megvalósítását. A NIT a tagszervezetek segítségével éri el a fiatalokat, majd feltárja a problémákat, és az ifjúság erős, egységes hangjaként szólítja meg a mindenkori kormányt. A NIT jelenleg közel 100 tagszervezettel működik, melyek között a legnagyobb országos szervezetek, a kistérségi, helyi szinteken működő egyesületek és alapítványok egyaránt megtalálhatók.

"Optimizmus, bizonyosság és önbizalom, ezek a jó vezető legfőbb ismérvei. A jó döntésekből derül ki, hogy ki a jó vezető.” – fogalmazott köszöntőjében dr. Latorcai Csaba, az Emberi Erőforrások Minisztériumának közigazgatási államtitkára. Fontos feltételként említette még az együttműködést és a csapatmunkát, melyekre a jó vezető erőforrásként tekinthet. Hasonlóan fontos az értékek és az elkötelezettség egyértelművé tétele, a csapattagok mentorálása, a példamutatás, a vezető elérhetősége és számonkérhetősége.

Az államtitkár hozzátette, az elmúlt években meghozott kormányzati döntések eredményeként a XXI. században olyan ígéretes fejlődési pályára állt Magyarország, amely a határokon innen és túl élő valamennyi nemzettestvér számára meghozhatja a szellemi, a lelki és a gazdasági megújulást. Ebben a munkában az EMMI partnerként tekint az ifjúságra, a kormányzat pedig fontosnak tartja a mélyre ható párbeszédet a fiatalokkal. „Hisszük, hogy együtt gondolkodva, generációkon átívelően járulhatunk hozzá a nemzet megújulásához.” – emelte ki dr. Latorcai Csaba.

A megnyitón dr. Cser-Palkovics András polgármester fontosnak nevezte, hogy a fiatalok felvállalják a közösség irányítását, és felelősen beleszólnak az őket érintő ügyekbe, döntésekbe.

Székesfehérvár számára fontosak azok a fiatalok, akik itt tanulnak, vagy bármilyen módon a városhoz kötődnek. Ugyanakkor az is öröm, hogy a különféle találkozók, programok kapcsán máshonnan is jönnek ide fiatalok, találkozási pontként tekintenek a városra, és itt tárgyalják meg azokat a kérdéseket, melyek a magyar ifjúságot foglalkoztatják – mondta köszöntőjében dr. Cser-Palkovics András polgármester. Köszönetét fejezte ki a megjelenteknek a vezetői feladatok vállalásáért, mellyel szolgálják a közösségeiket. Ez nagy munka és nagy felelősség is.
„Nagyon fontos a Ti feladatotok abban is, hogy ha felvállaljátok egy közösség irányítását, a dolgokba való beleszólás felelősségét, akkor egyúttal a mi munkákat is segítitek, hogy megértsük a mai fiatalok és a következő generációk gondolkodásmódját, kommunikációját. Tőletek várjuk azokat az információkat, melyeket adott esetben döntéssé tudunk érlelni.” - fogalmazott a városvezető.

„A jó vezetők mellett a közösségnek szüksége van lelkes önkéntesekre, csapatjátékosokra, jó szakemberekre, akik építik, erősítik és formálják a környezetüket. Mivel viszonylag kis ország vagyunk, szűkös természeti erőforrásokkal, különösen fontos számunkra, hogy a bennünk rejlő lehetőségeket a lehető legjobban használjuk ki.” – emelte ki nyitó beszédében Hegedűs Zoltán, a NIT elnöke.

A program résztvevői pénteken és szombaton egy-egy plenáris beszélgetést hallgathatnak meg a fiatalok társadalmi felelősségvállalásának fontosságáról. További két másik plenáris előadás alkalmával az ifjúságot képviselő civil szervezetek jogi környezetéről, valamint az ifjúsági szektor innovációs lehetőségeiről kapnak információkat. Emellett három szekcióban dolgoznak a NIT-tagok trénerek és a szakemberek bevonásával az alábbi témákban: pályázatírás és projektmenedzsment, szervezeti online kommunikáció és szervezeti stratégiaalkotás. A tudástranszfer mellett fontos cél, hogy ötleteket, projekteket fogalmazzanak meg a fiatalok érdekképviseleti lehetőségeiről, a fiatalokról és a demokráciáról, valamint egy ideális ifjúsági közösségi térről.