Székesfehérváron is duális tanműhelyt adott át a Grundfos

A szivattyúkat gyártó dán Grundfos tatabányai és székesfehérvári gyárában a duális képzésben használható tanműhelyt, oktatólabort és virtuális valóságot alkalmazó szobát adott át szerdán, 170 millió forintos beruházással.
2019.02.20. 18:48 |
Székesfehérváron is duális tanműhelyt adott át a Grundfos

Török László ügyvezető az MTI-nek elmondta, kiemelkedően magas, hetven százalék azoknak a diákoknak az aránya, akik a vállalatnál töltött szakmai gyakorlat után itt helyezkednek el. A társaság 2018-ban 49 tanulószerződést kötött, valamint 100 diák töltötte itt nyári szakmai gyakorlatát.

A Grundfos 2015-ben kapcsolódott be a duális képzésbe, amelynek eredményeként 6 Komárom-Esztergom megyei és 5 Fejér megyei középiskolával, valamint 4 felsőoktatási intézménnyel működik együtt.

Solymár Károly Balázs, infokommunikációért felelős helyettes államtitkár elmondta, az iskolák digitális infrastruktúra-fejlesztési programjára 30 milliárd forintot fordít a kormány és évente 10 milliárd forintot költenek a gyors és biztonságos hálózat fenntartására. A Diákháló program 5070 köznevelési intézményt ér el.

A két gyárban az oktatólabor mellett az üzemi területen alakították ki az elkülönített tanműhelyt, ahol korszerű szerszámgépeken gyakorolhatnak a diákok, és az itt készülő szivattyúk szerkezetét megismerve szerezhetnek technikusi ismereteket. A 170 millió forintos beruházás 73 százalékát a vállalat az Innovációs és Technológiai Minisztérium pályázatán nyerte el.

A társaság ügyvezetője elmondta 2017-ben 15, majd 2018-ban 14 százalékkal nőtt a gyártott termékek száma. Tavaly 750 szivattyú és 700 ezer villanymotor készült a székesfehérvári és tatabányai üzemekben.

A Grundfos Magyarország Gyártó Kft. létszáma meghaladja a 2200-at, ebből 1700 a fizikai dolgozók száma, 2018-ban 300-nál több új dolgozót vettek fel.

A székesfehérvári kutatási és fejlesztési központban már 90 ember dolgozik, valamint idetelepítették a globális beszerzési részleg kétharmadát, ez 40 új munkahelyet jelentett.

A társaság árbevétele 2017-ben 29 milliárd forint volt, 2018-ban megközelítette a 30 milliárd forintot. Az 1945-ben alapított dániai Grundfos vállalatcsoport évi 16 millió szivattyú előállításával a világ egyik legnagyobb szivattyúgyártója, a cég 57 országban tevékenykedik.
Fő termékei a keringető szivattyúk (fűtés és hűtés), a merülő szivattyúk, a centrifugál szivattyúk, a vízellátás és szennyvízkezelés szivattyúi és az adagolástechnikai termékek. A keringető szivattyúknál közel 50 százalékos piaci részesedéssel abszolút piacvezető.

Gazdaság

  1. Újabb Daniella telephely

    Második telephelyét nyitotta meg Székesfehérváron a több mint 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkező Daniella Villamosság. A piacvezető, debreceni székhelyű családi vállalkozás új egységében az ipari partnerek körében felmerülő villamossági igények teljeskörű kiszolgálására törekszik.

    2024.04.24.
  2. Lányok napja 2024

    Idén székesfehérvári helyszínként a Hydro és az Óbudai Egyetem csatlakozott a Lányok Napja országos programsorozathoz. A tudomány, technológia, mérnöki és matematika területekhez közelálló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap eseményeire a diáklányokat várják április 25-én, csütörtökön.

    2024.04.23.
  3. Nitrogénüzem a Harmannál

    Nagyértékű beruházás keretében épített nitrogénüzemet a Messer Hungarogáz az elektronikai gyártással foglalkozó Harman Becker Gépkocsirendszer Gyártó Kft. székesfehérvári gyárának területén. A cél az autóipari elektronikai gyártó nitrogénigényének közvetlen, helyszíni kiszolgálása egy új, energiahatékonyságot növelő technológiai megoldással. 

    2024.04.18.
  4. Alba Regia Állásbörze

    Harmadik alkalommal rendezték meg az Alba Regia Állásbörzét a Sóstói Stadionban pénteken. Többek között iparvállalatok, kereskedelmi szolgáltatók és közlekedési társaságok jelentek meg a seregszemlén, de voltak munkaerő-közvetítők is. A kiállítás iránt már a nyitáskor nagy volt az érdeklődés.

    2024.04.12.