Szakmai konferenciával folytatódott a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Napok

Szakmai nappal folytatódott Székesfehérváron a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Napok egész hetet felölelő programsorozata szerdán, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Délelőtt a családok megsegítésének lehetőségeiről és a családi életre nevelés témaköreiben hallhattak előadásokat a konferencia résztvevői, délután pedig három szekcióban folytatódott a szakmai nap programja. 
2018.11.21. 12:24 |
Szakmai konferenciával folytatódott a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Napok

A Fejér Megyei Gyermekvédelmi Napok szakmai napjának programja kapcsolódik a Családok Éve programsorozatához.

Munkatársaimmal, a gyermekvédelem területén dolgozókkal mindannyian az első vonalból érzékeljük a családok működési zavarait, az anomáliák következményeit.

A legjobb gyermekvédelem a megelőzés.

A mai szakmai konferenciánk tartalmával abban szeretnénk segítséget nyújtani, hogy erősítsük a családok működését, hozzájárulni az említett megelőzéshez, kiemelve a családi élet élményét és ennek jelentőségét, a Boldogabb családokért-program bemutatásával.” - hangsúlyozta Deresné Tanárki Mária, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat intézményvezetője, aki hozzátette: „másik nagyon fontos feladatunk, hogy megnézzük, hogy hogyan kapcsolódik a szakellátás a családokhoz.”

A nevelőszülő - ha jól végzi dolgát - az élete, a szíve egy darabját adja oda a hozzá érkezett gyermeknek. Ha igazán jól végzi a dolgát akkor cserébe ő is megkapja annak a gyermeknek az élete egy részét, egy darabját. Hasonlóan felelősségteljes a lakóotthonokban tevékenykedő családfők munkája is. Mindkét helyszín kiválóan alkalmas a kis közösségekben, családban történő jellemformáló nevelésre.” - emelte ki Viza Attila, tanácsnok a konferenciát megnyitó köszöntőjében.

A tanácskozás első előadását Hortobágyiné Dr. Nagy Ágnes tartotta, aki a „Boldogabb családokért”- családi életre nevelési programot mutatta be. A „család nélkül nincs nemzet, nincs élet” címet viselő előadásában L. Simon László, országgyűlési képviselő azt hangsúlyozta, hogy „az emberi személyiség kibontakozásának természetes közege a család, amelyet az államnak tiszteletben kell tartania. A családban történő nevelkedés biztonságosabb, minden más lehetőséghez képest.”

Tóth Tamás, esperes, plébános „A család a keresztény hit fényében, a családi lét élménye” címmel tartott előadást, Dr. Lantai Csilla, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Gyermekvédelmi és Gyámügyi Főosztály főosztályvezetője a család és a gyermekvédelmi szakellátás kapcsolódását mutatta be részletesen, majd Lányiné Denke Marianna, nevelőszülő beszélt a hivatásáról. A délután folyamán három szekcióban folytatódott a szakmai nap programja. Az eseményen részt vett Dancs Norbert, a Székesfehérvári Járási Hivatal hivatalvezetője, Mátrahalmi Tibor, Mátrahalmi Tibor, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság kirendeltség igazgatója is.