„Séta bölcsőhelyem körül” - IX. Székelyföldi Varga Sándor Verstábor

Az IX. Székelyföldi Varga Sándor Verstábor alapvető célja és feladata, a hazaszeretet és nemzettudat erősítése ismét maradéktalanul megvalósult, a tehetséges fiatalok támogatásával, a világi és keresztényélet kapcsolatainak erősítésével.
2019.08.03. 09:08 |
„Séta bölcsőhelyem körül” - IX. Székelyföldi Varga Sándor Verstábor

Mihályi Magdolna, Varga Sándor özvegye a Vendéglátó Szellő Szálló tulajdonosaként, mint a tábor lelke foglalta össze az idei történéseket, összegezve a 2019-es célok megvalósítását: „A magyar nyelvet beszélő ifjú lányok és fiak találkoznak immár kilencedik éve Székelyföld szívében, Csíkcsomortánban. (…) A 2019. évi tábor már a harmadik volt a tábor létrehozója, ötletgazdája nélkül, aki sajnálatosan 2016. január 11-én elhunyt. De a tábor Varga Sándor szellemi hagyatékaként és hátrahagyott know-howjával tovább él.”

A Verstábornak minden évben van tematikája, amely köré a tréningeket, az esti programokat és előadásokat, valamint a kirándulásokat szervezzük. Ez 2019-ben a szülőföld szeretete, mottója Ady Endre nyomán: „Séta bölcsőhelyem körül”. Varga Sándor szavait idézve: „Nem szeretném, ha bárki is azt gondolná, hogy a fiatalok lehajtott fejjel, magukba fordulva verseket mormolnak maguk elé, és semmi más nem érdekli őket. Hát, nem, soha nem engedném meg ezt, és méltatlan is lenne egy székelyföldi verstáborhoz. Jöjjön ki mindenki és nézzen szét nálunk a táborban, majd látni fogja a leányok és a legények igazi magyar ifjak, szépek, okosak, ügyesek és „királyok”. A tábor része a nyárnak is, tehát a kikapcsolódás, a szórakozás is elengedhetetlen része a szakmai továbbképzésnek.”

A tréning résztvevői a kirándulások során egy-egy irodalmi, történelmi és vallási emlékhelynél rövid verses összeállítással tisztelegnek eleink, a történelmi események és a Kárpát-medencei magyarság összetartozása előtt. Esténként a táborlakók és a helyi fiatalok közös programjai (táncház, bemutatók, csángó és székely zenei est, megzenésített versek) tovább erősítik a tábor közösségépítő szerepét. Az anyaországi, a külhoni és az erdélyi fiatalok, az eddigi tapasztalatok és a munkában résztvevő szakemberek szerint, a későbbi időkre nézve is komoly kapcsolatokat építenek ki, igen rövid idő alatt.