Portugália lesz a női kosárlabda válogatott következő ellenfele Székesfehérváron

A júniusi Európa-bajnokságra készül a magyar női kosárlabda-válogatott, amely ismét magabiztos győzelmet aratott az Eb-házigazda Szlovénia vendégeként. A válogatott a következő felkészülési mérkőzését Székesfehérváron, az MKOSZ edzőközpontban játssza Portugáliával.
2023.05.18. 07:40 |

Szlovénia-Magyarország 62-94 (12-29, 21-25, 17-18, 12-22) - a legjobb magyar dobók: Kiss V. 19, Dúl 12, Mérész 11

A két gárda keddi találkozóján 87-64-es magyar siker született, főként Kiss Virág 17 pontjának köszönhetően, szerdán pedig a magyar csapat ott folytatta, ahol az előző napon abbahagyták Celjében és a 7. percben már 23-5 aráynban vezettek.

A folytatás sem hozott különösebb izgalmakat, a félidőben 33-54 volt az állás, a fordulás után pedig a magyar lányok fegyelmezett játékkal tartották a különbséget Kiss Virág vezetésével, aki 19 pontot szórt.

A további felkészülési meccseken Székesfehérvárra teszi át székhelyét a nemzeti válogatott és három felkészülési mérkőzést is játsszik májusban itt a csapat.

Három felkészülési meccset is játsszik Fehérváron, az MKOSZ csarnokban a válogatott:

május 22.: Magyarország-Portugália (15.00)
május 23.: Magyarország-Portugália (12.15)
május 26.: Magyarország-Magyarország U20