-
Két jó barát
A magyar-lengyel barátság napja alkalmából rendezett ünnepségsorozat szerdán kezdődik Székesfehérváron. A programok között opolei és fehérvári fiatalok közös koncertje is szerepel.
2025.03.18. -
Lakossági fórum Csalán
Hétfőn kora este Csalán folytatódott a városrészi lakossági fórum sorozat. Szó volt arról, hogy elkezdődött a hulladéklerakó átmeneti rekultivációja és arról is, hogy lehetséges biciklis útvonal lehet Fehérvár felé a Csala és Kisfalud közötti jelenlegi földút. Elhangzott a fórumon, hogy 2028-ig szeretné felújítani és megmenteni a Kégl kastélyt a magántulajdonos.
2025.03.17. -
Együttműködés a sport jegyében
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar és az Alba Regia SC. Az oktatási intézmény hallgatói beleláthatnak a sportklub működésébe, míg a sportolók az egyetemen folytathatják tanulmányaikat.
2025.03.17. -
Halálos lakástűz Kislángon
Két halálos áldozatot követelt az a lakástűz, amely Kislángon keletkezett. Bár a tűzoltók a lángok tovább terjedését megfékezték, a házban élő idős pár életét már nem tudták megmenteni.
2025.03.17.
Pedagógusok szakmai fóruma a Városházán

A tíz éve alakult Nemzeti Pedagógus Kar Intézményvezetői Tagozata és Fejér Vármegyei Területi Szervezete szakmai fórumot rendezett a közoktatás jelene és jövője témakörben.
A Városháza Dísztermében pénteken délután kezdődött találkozó résztvevőit Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte. Mint mondta, bár az önkormányzat már nem iskolafenntartó, de rendkívül fontosak továbbra is azon városi intézmények, amelyekben mintegy 20 ezer diák tanul ma Székesfehérváron. „Ugyanúgy érezzük a felelősséget a fiatalok és a pedagógusok iránt. Ezért is igyekszünk minél jobb kapcsolatot ápolni az intézmények vezetőivel, pedagógusaival, igyekszünk minden olyan segítséget megadni, amely a mi kereteink között teljesíthető. Remélem, ez a jó együttműködés a jövőben is megmarad.” Az alpolgármester kiemelte, szükség van azon szakmai szervezetekre, amelyek a mai magyar oktatásügyet előre viszik. Fontos a munkájuk, az a szakmai támogatás, amellyel az oktatásért felelős minisztérium munkáját segítik. Példaként említette a Nemzeti Pedagógus Kart és az Országos Diákparlamentet is, amely három hét múlva ismét Székesfehérváron tartja éves ülését.
Dr. Vizi László Tamásné, a Nemzeti Pedagógus Kar elnökségi tagja a szakmai fórum levezető elnökeként köszöntötte a megjelenteket, majd nyitóelőadásában a Nemzeti Pedagógus Kar 10 évéről szólt. A megalakulás körülményeinek és a szervezet felépítésének ismertetését követően bemutatta az eddig elért eredményeket is. „Sok mindenben tudtuk a hangunkat hallatni, megfelelően elmondani mindazt, amit úgy gondoltunk, hogy a pedagógustársadalom érdekeit fogja szolgálni, ami természetesen a ránk bízott gyerekeknek a további életét, életpályáját, karrierjét is meghatározza.” A köztestület jövőbeni terveit ismertetve hangsúlyozta, a következő időszakban is arra törekszenek, hogy ugyanazt a jó kapcsolatot, amit az elmúlt 10 év alatt sikerült kialakítani az oktatásirányítással országos és helyi szinten egyaránt, meg kell tartani, ápolni, vigyázni kell rá, és természetesen tovább kell fejleszteni ezeket a tapasztalatokon és tudáson alapuló tárgyalások, egyeztetések során.
Dr. Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa Választás vs. oktatási intézmények címmel tartott előadást a közoktatás helyzetéről, az oktatási jogok érvényesüléséről.
A holnapután iskolája könyv szerzője, dr. Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora előadásában azokat a lehetséges alternatívákat sorolta fel, hogy ebben a soha nem észlelt gyorsasággal változó világban milyen lehet és legyen a 21. és a 22. századi iskola, miként közelítsen pedagógus és szülő a gyerek, illetve a virtuális világ viszonyához, mit kezdjen a mesterséges intelligencia kétségtelen térhódításával, féljen tőle, vagy inkább használja. A szakmai fórumot dr. Kozák András, a Nemzeti Pedagógus Kar jogi előadója zárta, aki a pedagógus-továbbképzés rendszerének újdonságait járta körül a gyakorlati jogalkalmazás tekintetében.