Munkahely a színfalak mögött - együttműködés az esélyegyenlőségért

A fogyatékosügyi szervezeteket tömörítő Székesfehérvári EsélyKör szakmai napjának adott helyet csütörtökön a Városháza díszterme. Az Esélykör kiemelt célja, hogy hatékonnyá tegyék a fogyatékossággal élők munkaerőpiaci elhelyezkedését. A konferencián szó volt a szervezeti kultúra és a munkavállalók kompetenciáinak fejlesztési lehetőségeiről is. 
2018.10.25. 11:19 |
Munkahely a színfalak mögött - együttműködés az esélyegyenlőségért

Az EsélyKör célul tűzte ki, hogy a foglalkoztatás érdekében helyzetbe hozza a megváltozott munkaképességűeket.

Ez a hálózat felöleli a fogyatékossággal foglalkozó, teljes szervezeti kört Székesfehérváron, ide tartoznak többek között a látás-, hallás- és mozgássérültek és az autizmussal élők.

A konferenciát Cser-Palkovics András polgármester nyitotta meg, aki példaértékűnek nevezte azt az együttműködést, amit az Esélykör hozott létre.

"Amikor a várost érintő különböző területekről beszélgetünk a Polgármesteri Hivatalban, sokszor esik szó arról, hogy mit is jelent az összefogás ereje és mennyivel könnyebbé teszi az önkormányzat működését is az, ha az azonos területen dolgozó intézmények, szakmai műhelyek, civil szervezetek, önkormányzati, vagy állami cégek együtt tudnak működni. Mindez óriási segítséget jelent az önkormányzat számára is ahhoz, hogy megalapozott döntéseket hozzon." - emelte ki Székesfehérvár polgármestere.

Nyitóelőadásában Horváth Gergely, a Fejér Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntesház irodavezetője a szervezeti kultúra fejlesztéséről beszélt.

Az irodavezető hangsúlyozta, hogy a fogyatékossággal élő embereknek elsősorban emberségre, megértésre van szüksége, és arra, hogy életük része legyen az önmegvalósítás, kreativitás is.

A konferencián szó volt a munkavállalók kompetenciáinak fejlesztési lehetőségeiről, bemutatkozott a székesfehérvári Esélykör, a fogyatékosügyi szervezteek hálózata és megismerhették a résztvevők a székesfehérvári esélyegyenlőségi együttműködést Kincses Zsolt Dávid, a Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztályának előadásában.

Farnady Judit, a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány elnöke kiemelte, hogy a konferencia új modellt mutatott be, amely komplex módon kezeli a munkavállalást: új, korszerű módszereket osztottak meg a munkaerő-megtartással és -kiválasztással kapcsolatban, és helyet kapott a megközelítésben a munkavállalói oldal is.