Mérd meg, mutasd meg! - térinformatikai verseny a „Geón”

Pécsről, Budapestről és Szombathelyről is érkeztek középiskolás diákok az Óbudai Egyetem térinformatikai versenyére. A fiataloknak egy otthonról hozott feladatot kellett prezentálniuk különböző geodéziai és építőipari műszereket gyártó cégek képviselői előtt.
2022.11.16. 16:55 |
Mérd meg, mutasd meg! - térinformatikai verseny a „Geón”

A Pirosalma utcában a "Térinformatika napján" tartottak középiskolás diákoknak vetélkedőt.

Az ország különböző pontjairól, több, mint 70 diák érkezett a versenyre. „A térinformatika napja alkalmából, egy Mérd meg, mutasd meg! című verseny rendezünk. Ennek az a lényege, hogy bármit, ami érdekli a diákokat – azt valamilyen módszerrel meg kell mérjenek és azt egy térfinformatikai módszerrel kell feldolgozzák. Nagyon sokféle elgondolás lát itt napvilágot évről-évre. Van egy honlapunk, amin a korábbi feladatok is megtekinthetők, ezen például látható, hogy ezek általában nagyon látványos, változatos munkák. 3Ds és közlekedési modelleket is készítettek a fiatalok. Elsősorban a kreativitást és a szakmai tudást próbáljuk meg értékelni.” - mesélt a versenyről Dr. Pődör Andrea az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar, Geoinformatikai Intézetének igazgatója.

Az egyik budapesti csapat prezentál az Óbudai Egyetem Geoinformatikai Intézetének  Mérd meg, mutasd meg! című versenyén. 

Az értékelésben a szakmában dolgozók segítenek évről-évre.

A zsűriben geodéziai és építőipari műszereket gyártó cégek képviselői foglaltak helyet, akik elsősorban azt figyelték, mennyire előremutatóak és újszerűek a pályamunkák, amikkel a fiatalok érkeztek a versenyre. "Az egyik szempontunk az, hogy látják e azokat a trendeket, melyek kibontakozóban vannak és már léteznek a piacon. Ilyen például a 3D pontfelhő technológia és ehhez kapcsolódóan azok a kreatív megoldások, melyek mondjuk a virtuális valóság felé vagy a kiegészített valóság felé mutatnak – ez például jó példa, hogy látnak e ilyen alkalmazási lehetőségeket, és a pályamunkáikban nem csak a klasszikus térinformatikai elemeket, földmérős megoldásokban gondolkodnak.” - sorolta az értékelés szempontjait Gombás László, a Leica Geosystmes Magyarország vezetője.

A versenyre érkező diákok egyben egy rövid nyílt napon is részt vettek a Pirosalma utcában, mely során megismerhették az Óbudai Egyetem Geoinfromatikai Intézetét és a benne rejlő lehetőségeket.