Megnyílt Horváth Hella origami és paverpol kiállítása az Onyx-ban

A már ismert művek mellett újdonságok is vannak Horváth Hella tárlatán, amelyeket kiállításon eddig még nem láthatott a közönség. Az origami és paverpol képeket bemutató tárlat március 13-ig tekinthető meg.
2022.02.18. 18:30 |
Megnyílt Horváth Hella origami és paverpol kiállítása az Onyx-ban
"Múltidéző" címmel nyílt meg pénteken Horváth Hella kiállítása az ONYX Gluténmentes Étteremben, a tárlat március 13-ig látható.

Az origami művésznek az elmúlt években számos nehézséggel kellett szembenéznie, 2019 nyarán egy felső légúti betegség szövődményeként másfél nap alatt egész testére lebénult. Horváth Hellának a ritkaságszámba menő Guillain-Barre-szindrómával kellett együtt élnie.

"Próbálok példát mutatni arra, hogy bármilyen nehéz helyzetbe is kerülünk, hogyan lehet talpra állni és mennyire számít az, hogy mi van a lelkünkben, hogyan éljük meg a hétköznapokat, mire fókuszálunk, mire irányítjuk a figyelmünket?" - mondta el a tárlatnyitón Horváth Hella, aki szólt a műveiben gyakran visszatérő madár-motívumról is: "Nem volt tudatos számomra, de alkotásaim többségében megjelennek a madarak. Nemcsak a természet varázslatos szépségét tükrözik számomra, hanem a jelen megélésében is óriási segítséget nyújtanak. Hiszen amikor az ember bármilyen szépségben elmerül, akkor csak a jelenlét pillanata számíthat" - fogalmazott.

"Az alkotás vágya mindig is bennem élt, ebben a jelenlegi helyzetemben amikor az origami nehezebben megy technikailag, megtaláltam azt az utat, amit a paverpollal évek óta elkezdtem" - mondta a művész a tárlatnyitón, ahol Kereső Éva festőművész és dr. Berkényi Tamás, a Vadmadárkórház állatorvosa is köszöntötte a közönséget.

Az origamival gyermekként találkozott először, technikáját főiskolásként elsajátítva mára már országos és nemzetközi elismertséget szerzett az origamizásban. Munkájával az a célja, hogy minél többen ismerjék meg az origami varázsát. Ezért szeret kiállításokon részt venni, játszóházakban, foglalkozásokon origamit tanítani gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Látássérültek részére elkészítette Tomoko Fuse Hydrangea modelljét úgy, hogy ők az elejét és hátoldalát is meg tudják érinteni, „nézni.”